Koncert "Skruchy i Erotyki dla Ewy" – Chatka Żaka, 27.04, godz.18.00

Data dodania: 23 kwiecień 2015

[b]"Skruchy i erotyki dla Ewy" to program koncertowy Mateusza Nagórskiego i Andrzeja Dębowskiego, złożony z wierszy Jacka Kaczmarskiego, do których dopisali muzykę. Premiera programu odbyła się rok temu i wreszcie, po roku koncertów – materiał został utrwalony na płycie.[/b]

Znajduje się na niej czternaście piosenek, spiętych klasyczną w naszej kulturze klamrą tematyczną – motywem biblijnych pierwszych ludzi.
"Skruchy i erotyki dla Ewy" to zapis napięć, jakie wytwarzają się w związku między mężczyzną a kobietą. To do mężczyzny należy przywilej czynu – on wielbi i adoruje, ale jednocześnie skrusza się przed gniewem swojej połowicy. Piosenki na płycie są zwierciadłem męskich nastrojów: niepokojów o los ukochanej kobiety, ale też czułości i tkliwości, które porywają do tworzenia i pozwalają odegnać demony codzienności.

W drugiej części koncertów promujących płytę, Mateusz Nagórski i Andrzej Dębowski zaśpiewają znane piosenki Jacka Kaczmarskiego.

[b]O płycie powiedzieli:[/b]

Michał Zabłocki, poeta: Kaczmarski żyje! To piękne, że sympatycy wielkiego poety wciąż mogą liczyć na kolejne piosenki. Czego więcej potrzeba poecie? I czego więcej potrzeba jego fanom? Żeby piosenki były ładne? Więc są!

Jan Kondrak, Lubelska Federacja Bardów: Mało osób umie powiedzieć słowem i dźwiękiem tak dużo i tak dobrze jak Mateusz Nagórski. Znam go od lat. Ma swoją pasję i swój świat. Jest wiarygodny. Technicznie nawet lepszy od swojego mistrza Kaczmarskiego. Na tej płycie – we współpracy z Andrzejem Dębowskim – odkrywa dla nas terytoria po których Jacek chadzał, a nie zwróciliśmy uwagi wcześniej. Jest szacunek i kaptur spada na łopatki.

Krzysztof Nowak, redaktor antologii i dyskografii Jacka Kaczmarskiego: Skruchy i erotyki dla Ewy – nieumuzyczniony cykl wierszy Jacka Kaczmarskiego – to drogocenny brylant, który doczekał się godnej siebie oprawy. Wspaniałe kompozycje połączone z kunsztowną aranżacją i fenomenalnym wykonaniem Mateusza i Andrzeja dały efekt najwyższej próby artystycznej.

[b]Informacja o artystach:[/b]

Mateusz Nagórski – wykonawca piosenek Jacka Kaczmarskiego, twórca muzyki do tekstów. Od ponad 10 lat występuje na scenie z własnym akompaniamentem gitarowym. Współpracował i występował obok wielu gwiazd polskiej piosenki, a wśród jego sukcesów artystycznych należy wymienić:
− udział w koncercie „Kolega z pracy” zorganizowanym przez Zbigniewa Łapińskiego,
− współpracę z Michałem Zabłockim nad płytą „Lalala” zespołu Czarne Korki.
Aktualnie zajmuje się pisaniem piosenek do wierszy Jacka Kaczmarskiego, do których nie powstała muzyka autorska.

Andrzej Dębowski – autor tekstów, muzyk i wokalista. Założyciel zespołu Tatarak. Wykonuje autorskie piosenki, utwory Jacka Kaczmarskiego i umuzycznione przez siebie wiersze polskich poetów. Zdobył kilka nagród na festiwalach z kręgu „piosenki z tekstem”, w tym:
• II miejsce na festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w 2010 r.,
• GrandPrix Ogólnopolskiego festiwalu piosenki autorskiej w 2012 roku.

27.04.2015 (poniedziałek), godz.18:00-20:00
Sala Widowiskowa Inkubatora Medialno-Artystycznego (ul. Radziszewskiego 16)
BILETY
15 zł normalny/10 zł ulgowy, dostępne w KioskArt – Chatka Żaka
lub poprzez rezerwację pod numerem: 506 005 028

designed by net-line.pl