Koncert ZABILI MI ŻÓŁWIA w Klubie Route 18

Data dodania: 02 marzec 2012

Koncert – ZABILI MI ŻÓŁWIA
Miejsce – Klub ROUTE 18
Data – 10 marzec – sobota
Otwarcie – 19:00
Start – 20:00
Bilety – przedsprzedaż 15zł
w dniu koncertu 20zł

Przedsprzedaż prowadzona jest w:
Route 18 od czwartku do soboty po godz. 18
Sklepie plastycznym MocArt przy ul. Muzycznej
Sklepie muzycznym ,,Na Księżycu” przy ul. Okopowej

ZABILI MI ŻÓŁWIA
rodzaj muzyki: rock & ska & reggae
strona oficjalna: www.zmz.pl

Miejsce powstania i baza zespołu:
● Mazańcowice (okolice Bielska – Białej) ~ 1997r.
Skład zespołu:
Michał Wojnar – gł. wokal
Dominik Barnaś – bas
Karol Wieczorek – perkusja
Wojciech Homa – akordeon i klawisze
Jakub Wieczorek – gitara, 2 wokal
Dyskografia:
● Demo „Akt I” – wyd. własne, 2001
● „Uczucia w promocji” wyd. Rockers Publishing, 2006
● „Twarza w twarz” wyd. Rockers Publishing, 2008

Krótka historia zespołu:
Początki zespołu Zabili Mi Żółwia sięgają roku 1996, kiedy to grupa kolegów z Mazańcowickiej podstawówki, niemających żadnego pojęcia o muzyce postanowiła w ramach wolnego czasu założyć zespół. Dzięki pomocy szkoły podstawowej, która udostępniła pomieszczenie grupa mogła w spokoju stawiać pierwsze muzyczne kroki. Po miesiącach prób i ćwiczeń w roku 1997 zespół pod tymczasową nazwą Zabili mi żółwia wykonał swój pierwszy koncert dla publiczności i właśnie jako rok 1997 przyjmuje się datę powstania zespołu, a „tymczasowa” nazwa zostaje na stałe. Do roku 2000 miały miejsce przegrupowania w składzie – do trzonu Dominik i Przemek, dochodzili kolejno Michał, Kuba i Wojtek -oczywiście także mieszkańcy Mazańcowic i koledzy z podstawówki. Koncerty odbywały się jedynie w najbliższych okolicach Bielska-Białej i były dosyć sporadyczne. W 2001 "półprofesjonalnie" nagrane zostało pierwsze oficjalne demo o nazwie "Akt I" – które rozpowszechnione w internecie wzbudziło zainteresowanie szerokiego grona słuchaczy. Na początku roku 2005 zespół po dość długich zastojach zaczął więcej koncertować, mocno zwiększając zasięg granych koncertów. W bielskim „ Art Studio” zostały nagrane 3 utwory zwiastujące nową płytę, które to bardzo szybko znalazły się w czołówkach rankingów przeróżnych portali muzycznych w kategorii najchętniej ściąganych utworów. Rok 2006 przyniósł nagranie debiutanckiej płyty "Uczucia w promocji" we wrocławskim studiu Tower oraz udział w trasie „Punky Reggae Live” wraz z Farben Lehre, Akurat i Całą Górą Barwinków. W tym momencie zespół nieustannie koncertuje, podróżując po najdalszych zakątkach kraju. Na wiosnę 2007 ponownie bierze udział w trasie „Punky Reggae Live”, gdzie prócz Farben Lehre występuje obok Końca Świata. Na początku roku został zrealizowany pierwszy teledysk zespołu do utworu Wiosna. Jesienią 2007 wraz z zespołem Leniwiec wyruszył w trasę o nazwie „Najwolniejsza Trasa Świata”. W 2008 roku zespół przygotowuje i nagrywa materiał na kolejny album, sporadycznie wystepując. W listopadzie 2008 ukazuje się płyta „Twarzą w twarz”. Trasa promocyjna albumu obejmuje 45 koncertów jesien/wiosna 2008/2009, gdzie wraz z zespołem Koniec Świata wystepuje w większych polskich miastach.
Obecnie zespół kończy prace nad kolejną płytą, która ukaże się na wiosnę 2012 roku.

#2c

Muzyka:
Zabili Mi Żółwia gra muzykę dość zróżnicowaną. Początkowo fundamentem utworów był punk/ska ale z czasem coraz częściej zdarzały się wycieczki w bardziej rockowe klimaty.
Zespół stawia przede wszystkim na dobrą zabawę słuchaczy, stawiając główny nacisk na rytm oraz melodię. W tekstach możemy znaleźć zarazem wesołe proste historie jak i tematy poruszające bliskie każdemu problemy.

designed by net-line.pl