Koncerty zespołów rockowych – 08.07.2011

Data dodania: 06 lipiec 2011

Koncerty zespołów rockowych
Kiedy: 08.07.2011, godz.18.00
Gdzie: Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Wstęp wolny

Wystąpią zespoły

Bremenn. Historia, która doprowadziła do powstania muzycznego projektu o nazwie Bremenn zaczęła się około 1995 roku w Lublinie. Początkowo były to czysto wirtualne przemyślenia gitarzysty i kompozytora Grzegorza Kabasy – pomysłodawcy przedsięwzięcia. Od strony muzycznej inspiracją stały się coraz większe możliwości komputerów. (…) Otaczająca rzeczywistość nie szczędziła też tematów do tekstów, które są istotną stroną zagadnienia. Bremenn nigdy nie lekceważy przekazu – wręcz przeciwnie, jest to bardzo ważna cześć naszej kreacji. (…)
Kreacja zwana Bremenn nie ogranicza się w swej działalności jedynie do klasycznego koncertu rockowego. Jesteśmy w trakcie realizacji widowiska z szerokim wykorzystaniem wizualizacji, efektów świetlnych, scenografii oraz scen aktorskich. Namiastką naszych planów, co do części wizualnej przedstawienia zespołu, są dotychczasowe występy, w których grupa wykorzystuje niecodzienny image kojarzący się ze sceną muzyki industrialno-metalowej. Szuflady, do których wkładają nasze dźwięki słuchacze są różne, ale jest to dla zespołu nieistotne. Bremenn to muzyka mroczna i mało wirtuozerska oparta na ostrym gitarowym rytmie z dodatkiem barw elektronicznych. Wizualna oprawa ma podkreślać i uzupełniać całość widowiska. Chcemy, aby widz poczuł naszą chęć przekazu za pomocą przemyślanych i profesjonalnych środków. Filozofia mówiąca, że prawdziwa muzyka obroni się sama i nie potrzebuje żadnej oprawy wizualnej jest dla nas mało intrygująca. Bremenn nie jest formacją malowanych lal goniących za zachodnimi modami. Nie jesteśmy także chorzy na wydumaną oryginalność. Interesuje nas mroczny, tajemniczy intelektualizm wyrażany za pomocą wizji i dźwięku. My po prostu stajemy w obronie rozumu. Ktoś może powiedzieć, że to już było, z pewnością tak, ale wydaje się, że wielu o tym zapomniało.
Źródło: www.bremenn.pl, Grzegorz Kabasa

Whiterose powstał w 2003 roku z inicjatywy perkusisty Patryka "Mrówy" Mrówczyńskiego i byłego basisty Maćka Chamery. Jak wszyscy zaczynali od grania coverów: Metallica, Death aż po Dream Theater. Inspirują się głównie progresywną muzyką; kapele takie jak Dream Theater, Opeth czy Porcupine Tree, a także wpływy wielu osobistych idoli odcisnęły piętno na brzmieniu Whiterose. Muzyczne fascynacje każdego z członków dają spójną mieszankę progresji, ciężkich brzmień i spokojnych melodii. Zespół regularnie poszerza swój materiał o coraz to ciekawsze i dojrzalsze kompozycje. Jednym z wielu pozytywnych aspektów pracy zespołu jest wspólne komponowanie muzyki przez wszystkich jego członków, co przekłada się na większą ilość pomysłów na utwory. Przyszłość zespołu wydaje się być klarowna i zapowiada się obiecująco.

Skrzypek Band*** rock * blues * reggae * heavy ***
Zespół działa przy Lubartowskim Ośrodku Kultury. Magazyn gitarowy "Top Guitar" (sierpień 2008) pisał: "Zbigniew Skrzypek, gitarzysta – pasjonat muzyki gitarowej, oraz założyciel wielu kapel rockowych w mieście Lubartów. Wśród nich znajdziemy: Diamond Wheel – laureata Kraśnik Blues Meeting, Freedom (nagrania profesjonalne w studiu Bajm) oraz zespół Psallite Deo (nagrania profesjonalne). Każdy, kto go pozna usłyszy – Mam serce podzielone na pół: pół Jimmy’ego Hendrixa, pół świętego Franciszka." W 2005 roku Minister Kultury Rzeczypospolitej Polskiej wyróżnił Zbigniewa Skrzypka odznaką "Zasłużony działacz kultury". Każdy z członków zespołu dysponuje bogatym doświadczeniem muzycznym, a ich inspiracje i cele są do siebie zbliżone. Program zespołu oparty jest przede wszystkim na własnych kompozycjach, aranżacjach i przemyśleniach, ale nie brak w nim też coverów znanych wykonawców sceny rockowej i bluesowej zaadaptowanych na swój własny sposób, styl oraz brzmienie. Muzycy grupy są silnie zaangażowani w działalność zespołu, bardzo cenią sobie koncerty oraz występy na żywo i swoją twórczością chętnie dzielą się ze wszystkimi.

designed by know-line.pl