Konferencja „WolONtariat Jutra” odbędzie się w poniedziałek

Data dodania: 03 grudzień 2022
Konferencja „WolONtariat Jutra” odbędzie się w poniedziałek

W poniedziałek (5 grudnia) odbędzie się konferencja „WolONtariatJutra”, która jest elementem projektu „Wolontariat Lubelski”. Wydarzenie organizowane w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 skierowane jest do obecnych wolontariuszy, osób planujących podjąć taką działalność i organizacji oferujących wolontariat. Organizatorami konferencji są Fundacja Sempre a Frente i Stowarzyszenia Homo Faber oraz Miasto Lublin. Konferencja odbędzie się w Hotelu Ibis (al. Solidarności 7) w godz. 10.00-15.00.

 

W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza spotkamy się, by podkreślić znaczenie i rolę osób zaangażowanych społecznie w pracę na rzecz innych. To również dobra okazja, by podsumować działania, które odbyły się w 2022 roku w ramach projektu Wolontariat Lubelski. Program konferencji jest tak opracowany, by służył wzajemnemu poznaniu, wymianie doświadczeń i pomysłów oraz wspólnemu świętowaniu – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

 

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Wolontariat Lubelski”, którego efektem będzie opracowanie standardów pracy wolontariackiej w Lublinie. Na konferencji przekazane zostaną informacje o najbliższych działaniach przewidzianych w programie oraz nadchodzącej premierze interaktywnego narzędzia do sieciowania wolontariuszy, wolontariuszek i organizacji. Będzie to również okazja do wzajemnego poznania się organizacji z młodymi ludźmi, którzy działają lub chcą rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem.

W programie konferencji znajdują się sesje spotkań osób młodych z reprezentantami i reprezentantkami organizacji i instytucji społecznych w celu wymiany doświadczeń, pomysłów, historii i nauki ciekawych umiejętności, tworzenie wspólnej mapy wolontariackiego świata, a także ogłoszenie zwycięzców konkursu „Twoje hasło na mieście”. Będą też propozycje sprzyjające wyrażeniu kreatywności uczestników, takie jak warsztat opowiadania krótkich (pitchy) historii o zaangażowaniu społecznym, możliwość utrwalenia swojego głosu z ważnym przekazem na przyszłość i projektowanie indywidualnych przypinek (pinów). Dodatkowo, Stowarzyszenie Homo Faber przeprowadzi dwa warsztaty:

  • „Stay strong – odkrywamy swoje mocne strony” – warsztat o tym, jakie drzemią w nas potencjały, moce i talenty;
  • „W kupie czy skorupie – jacy jesteśmy w zespole?” – warsztat poznawania siebie w grupie – jakie mamy role, jak się komunikujemy i jak nas widzą inni.

Projekt „Wolontariat Lubelski” jest realizowany w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 i finansowany z budżetu Miasta Lublin.

designed by know-line.pl