Konsorcja z Polski Wschodniej dostaną miliony. Duża pula na dofinansowanie MŚP.

Data dodania: 22 listopad 2016

Program Polska Wschodnia w ramach poddziałania 1.3.2 wspiera konsorcja, które chcą rozwijać produkty sieciowe. Na ten cel przeznaczono już 320 000 000 złotych. Sprawdź kto i na co może pozyskać dofinansowanie.

 

Poddziałanie 1.3.2, realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-20120 (POPW), ma na celu Tworzenie sieciowych produktów przez MŚP. Co to oznacza w praktyce? Sieciowanie to nic innego, jak tworzenie grup produktów lub usług w obrębie jednego rynku. W tym przypadku wspierane są produkty i usługi, tworzone w obrębie regionów Polski Wschodniej. Stworzenie grup produktów i usług wymaga współdziałania wielu podmiotów operujących w obrębie danego rynku, dlatego o środki z działania mogą ubiegać się jedynie konsorcja, w tym wypadku złożone z małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

 

Aby ubiegać się o środki w ramach działania, konsorcjum musi być złożone z minimum dziesięciu podmiotów z sektora MŚP. Wyklucza to duże firmy i korporacje, wspierając rozwój mniejszych podmiotów, które mają szansę wpłynąć na rozwój regionów i mikroregionów, na terenach których funkcjonują. W tym celu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyzna łącznie 320 000 000 złotych. Obecnie zakończony został już drugi nabór wniosków, a listę projektów, które otrzymają dofinansowanie, można znaleźć na stronie programu. Wspierane są w szczególności te projekty, które stawiają na innowacyjne rozwiązania w obrębie tworzenia sieciowych produktów, tworzą miejsca pracy oraz wpływają na tworzenie spójnej infrastruktury produktów sieciowych. Wpłynie to również na integrację małych i średnich przedsiębiorstw działających na rynku produktów i usług, podniesie ich atrakcyjność i konkurencyjność, jak również zwiększy innowacyjność stosowanych przez nie rozwiązań. Ostatecznie umocni to ich pozycję na rynku i pozwoli to na stworzenie nowych miejsc pracy.

 

Realizowany program będzie miał także pozytywny wpływ na życie i pracę mieszkańców regionów Polski Wschodniej. Wspomniane już miejsca pracy to zaledwie jeden z pozytywnych aspektów realizacji dotowanych projektów. Dzięki podniesieniu jakości infrastruktury produktów i usług, podniesie się również atrakcyjność regionów objętych działaniem. Program stawia również na zwiększenie integracji lokalnej, głównie wśród mieszkańców obszarów wiejskich oraz zwiększenie świadomości dotyczącej zrównoważonej gospodarki.

 

#1C

designed by know-line.pl