Konwent Kultury Japońskiej Nejiro 2015

Data dodania: 01 wrzesień 2015

[b]Termin[/b]
4 – 6 września 2015 r.
[b]Miejsce[/b]
Lublin
[b]Organizator:[/b]
Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”
ul. Lwowska 12
20-128 Lublin
info@cytadelasyriusza.org
www.cytadelasyriusza.org
[b]Strona internetowa:[/b]
www.nejiro.pl

W dniach 4-6 września 2015 roku Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza” organizuje w Lublinie Konwent Kultury Japońskiej Nejiro 2015. NEJIRO to jedyny w Lublinie festiwal poświęcony kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni. Jest on organizowany przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza” od 2009 roku.

NEJIRO to jedyny w Lublinie festiwal poświęcony kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni. Jest on organizowany przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza” od 2009 roku.

Konwent poświęcony jest literaturze, filmowi, grom i sztuce, głównie o tematyce japońskiej, jednakże nierzadko wykracza ona poza Japonię, np. na Półwysep Koreański czy nawet w kierunku Państw Środka. Co roku przyciąga setki osób z całego kraju zafascynowanych oryginalną i egzotyczną kulturą Japonii.

W bogatej ofercie programowej znajdzie się blisko trzysta godzin atrakcji. Składają się na nią wydarzenia takie jak, prelekcje kulturowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, projekcje filmowe, larpy i gry terenowe, games room, gry fabularne, gry planszowe, gry konsolowe, pokazy i prezentacje, a także wystawy prac plastycznych.

Celem organizatorów NEJIRO jest stworzenie oryginalnego konwentu na wysokim poziomie poświęconemu szeroko pojętej kulturze japońskiej. Pragniemy, by stał się on imprezą prestiżową, wyróżniającą się jakością i miejscem, gdzie każdy uczestnik może znaleźć mnóstwo interesujących rzeczy dla siebie. Chcemy przyciągać każdą osobę, która zainteresowana jest aktywnym spędzaniem wolnego czasu i rozwijaniem swojego hobby.

W organizację NEJIRO zaangażowanych jest wielu ludzi. W większości są to młodzi wolontariusze, którzy z pełnym zaangażowaniem przekuwają swoje pasje na organizację dużej i ciekawej imprezy dla siebie i dla innych.

[b]Uczestnicy:[/b]

Uczniowie szkół średnich i gimnazjów,
Studenci,
Twórcy,
Redaktorzy mediów branżowych,
Członkowie LSF „Cytadela Syriusza”,
Inni miłośnicy tej tematyki.

[b]Program festiwalu:[/b]

Prelekcje tematyczne,
Panele dyskusyjne,
Konkursy,
Turnieje,
Pokazy i prezentacje,
Gry fabularne,
Gry planszowe i karciane,
Gry komputerowe,
Warsztaty,
Stoiska z akcesoriami związanymi z kulturą Japonii

designed by net-line.pl