Kośminek ze „Skwerem marzeń”

Data dodania: 18 czerwiec 2024
Kośminek ze „Skwerem marzeń”

W dzielnicy Kośminek powstanie „Skwer marzeń”. Miasto szuka wykonawcy na zagospodarowanie terenu zielonego przy ul. Długiej.

Sukcesywnie realizujemy pomysły mieszkanek i mieszkańców wybrane w ramach Zielonego Budżetu. Nowy zielony zakątek, który powstanie będzie stanowił nie tylko miejsce odpoczynku, ale też wyróżniał się indywidualnymi rozwiązaniami w miejskim krajobrazie i był zgodny z aktualnymi trendami w projektowaniu zieleni. Opracowana koncepcja skweru zawiera podstawowe funkcje i elementy wyposażenia, takie jak mała architektura, urządzenia zabawowe, alejki, rabaty oraz roślinność niską i drzewa. W finalnym projekcie uwzględniono też uwagi zgłoszone przez mieszkanki i mieszkańców podczas konsultacji społecznych – mówi Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej UM Lublin. 

Ogłoszone zamówienie dotyczy wykonania robót budowlanych na budowę skweru przy ul. Długiej 33a. W ramach prac zostanie wykonany ciąg pieszy i ustawione elementy małej architektury: ławki, kosze na odpady i na psie odchody, a także donice. Nie zabraknie również elementów do zabawy. Najmłodsi skorzystają z hamaka, huśtawki typu „bocianie gniazdo” oraz drabinek. Całość uzupełnią nasadzenia z krzewów liściastych i iglastych (pęcherznica kalinolistna, lilak drobnolistny, irga pozioma oraz sosna górska) oraz drzewa (platan klonolistny, grusza drobnoowocowa, jarząb szwedzki). Pojawią się również byliny i trawy ozdobne (poziomka, truskawka, śmiałek darniowy). „Skwer marzeń” stanie się punktem integracji, zabaw dzieci oraz spotkań mieszkanek i mieszkańców najstarszej oraz najmłodszej części dzielnicy Kośminek. Już teraz jest to miejsce, gdzie odbywają się warsztaty dla dzieci oraz organizowane są wydarzenia dla lokalnej społeczności.

Otwarcie ofert zaplanowano na 5 lipca, a na realizację prac wykonawca będzie miał 3 miesiące od daty podpisania umowy. Zadanie jest realizacją projektu z Zielonego Budżetu – „Miejsce dla Ciebie”.

 

designed by know-line.pl