Kraśnik: 12-latek uśmiercił kota

Data dodania: 06 październik 2011

O tym zdarzeniu poinformowała Policję właścicielka zwierzęcia. Funkcjonariusze ustalili, że 12-letni chłopiec znęcał się nad kotem na jednym z kraśnickich parkingów. Martwe zwierzę zostało przekazane przez policjantów do lekarza weterynarii, który po sekcji wyda opinię, co do szczegółów obrażeń. Zebrane materiały w tej sprawie zostaną skierowane do Sądu Rodzinnego.

Policjanci z Kraśnika ustalają okoliczności, w jakich doszło do uśmiercenia zwierzęcia. Jak wynika z zawiadomienia i wstępnych ustaleń, do zdarzenia doszło na jednym z parkingów w Kraśniku. Właścicielka kota sama ustaliła kim był sprawca czynu. Okazał się nim 12-latek z Kraśnika. Funkcjonariusze ustalili także, że zdarzenie widziały inne dzieci, które prosiły by 12-latek nie znęcał się nad kotem. Niestety ten nie zareagował. Martwe zwierzę zostało przekazane przez policjantów do lekarza weterynarii, który po sekcji wyda opinię, co do szczegółów obrażeń. Wszelkie zebrane materiały w tej sprawie zostaną skierowane do Sądu Rodzinnego.

Policjanci apelują i przypominają – znęcanie się nad zwierzętami to przestępstwo! Jeśli ktoś posiada informacje o znęcaniu się nad zwierzętami powinien skontaktować się z Policją. Można to zrobić również przez Internet. Policja wzorem innych instytucji wyrażając szczególną troskę o zwierzęta oraz pragnąc zapewnić im lepszą ochronę jako istotom czującym, włączyła się w działania ukierunkowane na zwalczanie nieludzkiego ich traktowania. Z myślą o ochronie zwierząt i środowiska naturalnego na stronach internetowych jednostek policji powstała specjalna tzw. "Zielona strefa". Wysyłając informację na adres mailowy podany w "Zielonej strefie" bądź kontaktując sie bezpośrednio z dyżurnym jednostki policji można odmienić los źle traktowanych zwierząt.
Nie bądź obojętny – zareaguj!

designed by know-line.pl