Kraśnik: 52-latek podejrzany o strzelanie z broni do samochodu w rękach policji

Data dodania: 15 lipiec 2011

Kraśniccy operacyjni dziś rano zatrzymali 52-latka podejrzanego o strzelanie z broni palnej do przejeżdżającego samochodu. W jego domu ujawniono broń i amunicję, a na posesji ślady kłusowniczej działalności. Policjanci ustalaj, dlaczego mężczyzna strzelał do pojazdu. 52-latek najprawdopodobniej będzie odpowiadał za narażenie życia i zdrowia ludzkiego oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji.

Policjanci z Kraśnika ustalają motywy strzelania z broni palnej do przejeżdżającego samochodu, w którym podróżowały 2 osoby. Wystrzelony przez sprawcę pocisk utkwił w drzwiach kierowcy a kolejny odbił się rykoszetem od karoserii pojazdu.
Do zdarzenia doszło w przedwczoraj ok. godz. 23.00 w miejscowości Leszczyna gm. Urzędów. Przejeżdżający przez miejscowość mężczyzna usłyszał głośny huk uderzenia w karoserię, wysiadł z samochodu, aby sprawdzić, co się stało. W drzwiach kierowcy zauważył spora dziurę po przestrzale, zadzwonił od razu na komendę policji. W trakcie rozmowy z dyżurnym mężczyzna usłyszał kolejny głośny huk, następny pocisk uderzył w pojazd. Wystraszony mężczyzna szybko odjechał z niebezpiecznego miejsca.

#2c

W rejon zdarzenia zostały skierowane patrole policyjne. W tym samym czasie do komendy zadzwoniła mieszkanka Leszczyny zgłaszając, iż ktoś strzelił w jej okno. Teren gdzie doszło do oddania strzałów został zabezpieczony przez przybyłe na miejsce patrole, poszukiwanie sprawcy ze względu na porę nocną oraz teren leśny były utrudnione.
Funkcjonariusze ustalili podejrzanego. Wczoraj rano udali się na posesję gdzie mieszkał 52-letek. W momencie, gdy policjanci zbliżyli się do mieszkania mężczyzna zbiegł do lasu niosąc coś ze sobą. Bezpośredni pościg nie dał rezultatu, na miejsce przybyli policjanci z psami tropiącymi niestety nie doprowadziły one do miejsca ukrywania się poszukiwanego. W trakcie przeszukania posesji policjanci odnaleźli broń pneumatyczną, amunicje do broni sportowej, oraz wiele części do wyrobu broni. Na posesji odkryto także ślady kłusowniczej działalności, zastawiona pułapka na bażanty, futro lisa oraz resztki futer innych zwierząt.
Dziś rano operacyjni zachowując najwyższe środki bezpieczeństwa weszli do mieszkania mężczyzny i zatrzymali jeszcze śpiącego poszukiwanego. Odnaleźli także kolejne jednostki broni i amunicji najprawdopodobniej przyniesione z lasu gdzie się ukrywał, do domu. Zatrzymany został przewieziony do kraśnickiej komendy gdzie zostanie przesłuchany. Ustalone zostaną motywy jego postępowania.
52-latek najprawdopodobniej będzie odpowiadał za narażenie życia i zdrowia ludzkiego oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji.

JM/AF

designed by know-line.pl