Kraśnik: Kradli paliwo z TIR-ów.

Data dodania: 21 listopad 2011

Na łatwy sposób uzupełniania paliwa w swoich samochodach wpadli dwaj młodzi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży. Nocami włamywali się do zbiorników stojących na parkingach ciężarówek i wypompowywali olej napędowy, który następnie trafiał do ich pojazdów. Włamywacze spędzili dzisiejszą noc w policyjnym areszcie. Dziś jeszcze będą przesłuchiwani. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Annopolu zatrzymali dwóch 19 letnich mieszkańców gminy Trzydnik Duży podejrzanych o kradzieże paliwa z ciężarówek. W sumie przestępcy ukradli ponad 1000 litrów oleju napędowego. Jak ustalono działali od początku września na terenie całego powiatu kraśnickiego.
W trakcie przeszukań w miejscach zamieszkania zatrzymanych policjanci odnaleźli zbiorniki, do których przelewali skradzione paliwo oraz elektryczną pompkę zasilaną z akumulatora. We wrześniu w Kraśniku działając w niedługich odstępach czasu z jednego pojazdu zabrali dwa razy po ponad 200 litrów oleju.
Policjanci ustalają czy podobnych przypadków kradzieży było więcej. Sprawcy do chwili obecnej przyznali się do 7 czynów, z czego 4 były zgłoszone przez pokrzywdzonych. W pozostałych przypadkach kierowcy mogli nie zauważyć kradzieży. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

J.M.

designed by know-line.pl