Kraśnik: Odpowiedzą za kradzieże paliwa

Data dodania: 29 lipiec 2011

Policjanci z Komisariatu Policji w Annopolu oraz kryminalni z kraśnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 20 lat. Mężczyźni specjalizowali się w kradzieży paliwa z zaparkowanych samochodów ciężarowych. Działali na terenie powiatu kraśnickiego, opolskiego i puławskiego. Dokonali łącznie 26 kradzieży z włamaniem, sprawa jest rozwojowa.

Policjanci z Komisariatu Policji w Annopolu i kryminalni z kraśnickiej komendy zatrzymali w miniony poniedziałek dwóch mieszkańców powiatu opolskiego w wieku 17 i 20 lat. Mężczyźni specjalizowali się w kradzieży paliwa z samochodów. Sprawcy działali od czerwca br. Włamywali się do samochodów ciężarowych zaparkowanych na niestrzeżonych parkingach lub przy domu w miejscu zamieszkania. Jak ustalono rabusie po włamaniu się do zbiornika z paliwem przepompowywali jego zawartość do karnistrów. Następnie skradzione paliwo przelewali do baków własnych samochodów, a nadwyżkę sprzedawali przypadkowym osobom.

Zatrzymani mężczyźni przyznali sie do 26 kradzieży z włamaniem na terenie powiatu kraśnickiego, opolskiego i puławskiego.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu, teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

JM/AF

designed by know-line.pl