Kraśnik: Podejrzani o kradzież z cieżarówek w areszcie

Data dodania: 29 wrzesień 2015

[b]Skradzione z ciężarówek CB-radia policjanci WRD KPP w Kraśniku odnaleźli, podczas kontroli drogowej zatrzymanego forda. Trzech podejrzanych o kradzież młodych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. Dzisiaj będą przesłuchiwani, istnieje podejrzenie, że mogli dokonywać innych przestępstw na terenie powiatu kraśnickiego i ościennych. Za kradzież młodym ludziom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.[/b]

Wczoraj policjanci z Kraśnika zostali powiadomieni, że nieznani sprawcy okradli kabiny ciężarówek zaparkowanych w miejscowości Węglin. Z kabin dwóch samochodów zginęły CB-radia oraz radioodbiornik. Policjanci wykonali oględziny pojazdów zabezpieczając ślady przestępstwa. Jednocześnie zapytali osoby mieszkające w pobliżu, czy nie widziały osób które mogły dokonać kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że w pobliżu pojazdów widziano trzech młodych mężczyzn.

W tym samym czasie patrol WRD pełniący służbę w tamtym rejonie zatrzymał do kontroli osobowego forda. W trakcie kontroli policjanci odnaleźli w samochodzie dwa CB-radia, radioodbiornik, atrapę broni oraz inne przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa. W pojeździe znajdowało się pięcioro młodych ludzi, mieszkańców powiatu stalowowolskiego i kraśnickiego.

Wszyscy zostali zatrzymani celem złożenia wyjaśnień co do pochodzenia sprzętu odnalezionego w samochodzie. Policjanci ustalili, że sprawcami kradzieży mogą być trzej młodzi mężczyźni z zatrzymanej w trakcie kontroli drogowej piątki. Trafili oni do policyjnego aresztu. Dzisiaj będą przesłuchani, istnieje podejrzenie, że mogli dokonywać innych przestępstw na terenie powiatu kraśnickiego i ościennych. Za kradzież młodym ludziom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl