Kraśnik: Porzucił pojazd z pasażerami i uciekł do lasu

Data dodania: 08 luty 2016

[b]Policjanci z kraśnickiej drogówki zatrzymali kierowcę audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna przejechał jeszcze ok. 150 metrów, porzucił pojazd wraz z pasażerami, a sam uciekł do lasu. Został zatrzymany we własnym mieszkaniu. Był nietrzeźwy, a jak się również później okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania. Za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem.[/b]

W sobotę po godz. 20.00 policjanci kraśnickiej drogówki na ul. Urzędowskiej w Kraśniku prowadzili kontrolę pojazdów. Mundurowi zauważyli nadjeżdżające audi, które nie miało właściwego oświetlenia. Funkcjonariusze podali kierującemu sygnał latarką do zatrzymania. Na ten widok kierowca gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Po przejechaniu ok. 150 metrów zatrzymał pojazd i zbiegł do pobliskiego lasu. Jak się okazało, w trakcie ucieczki mężczyzna zgubił telefon komórkowy, który odnaleźli ścigający go policjanci. Z kolei w porzuconym pojeździe zostawił swoich pasażerów.

Policjanci po ustaleniu tożsamości kierowcy udali się do miejsca jego zamieszkania. Ze wskazania wynikało, iż jest to 29 letni mieszkaniec Kraśnika. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji w Kraśniku.

Wynik badania stanu trzeźwości wykazał w jego organizmie ponad 2 promile. Dodatkowo, sprawdzenie wykazało, iż nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Wkrótce mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień i na długi czas straci możliwość pozyskania uprawnień do kierowania.

designed by know-line.pl