Kraśnik: Próbował przekupić mundurowych

Data dodania: 29 lipiec 2011

Kara do 8 lat więzienia grozi 38-letniemu kierowcy hondy, który dziś rano usiłował przekupić policjantów podczas kontroli drogowej. By uchronić się od ukarania i punktów karnych wręczył stróżom prawa 200 złotych łapówki. Niespełna kilka dni temu policjanci z ruchu drogowego kraśnickiej komendy spotkali się z podobnym sytuacją. Wtedy kierujący samochodem zaproponował mundurowym 30 złotych łapówki. Sprawca wyjaśniał później, że bał się punktów karnych.

Dzisiaj policjanci ruchu drogowego w miejscowości Polichna zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Honda. Kierujący podczas jazdy popełniał wykroczenia. Policjanci chcieli ukarać 38-letniego kierowcę mandatem oraz nałożyć 10 punktów karnych. W tym momencie kierujący wręczył policjantom 200 złotych. Powiedział że chce aby „obyło sie bez mandatu, a on sobie pojedzie dalej”. 38-latek rzeczywiście pojechał, ale z mundurowymi do jednostki policji.
Policjanci zabezpieczyli banknot i powiadomili oficera dyżurnego. Zatrzymany mężczyzna niezależnie od popełnionych wykroczeń, odpowie za usiłowanie wręczenia łapówki policjantom w związku z wykonywaniem przez nich czynności służbowych. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Niespełna kilka dni temu policjanci z ruchu drogowego kraśnickiej komendy spotkali się z podobnym sytuacją. Wtedy kierowcy samochodem zaproponował mundurowym 30 złotych. Sprawca wyjaśniał później , że bał się punktów karnych.

ES/AF

designed by know-line.pl