Kraśnik: Śmiertelny wypadek w Liśniku.

Data dodania: 05 grudzień 2011

Policjanci z Kraśnika ustalają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Liśniku Małym na trasie nr 74. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych śmierć poniósł kierujący oplem, jego pasażer i kierujący z drugiego samochodu trafili do szpitali z ciężkimi obrażeniami. W momencie, gdy na miejscu wypadku w Liśniku jeszcze trwała akcja ratownicza doszło do kolejnego zdarzenia na tej trasie. W Olbięcinie na niebezpiecznym zakręcie TIR zderzył się z VW.

Do wypadku w Liśniku Małym doszło wczoraj na prostym odcinku drogi przed godz. 8.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem. Po wyjściu z zakrętu, usiłował opanować poślizg na prostym odcinku drogi, lecz zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka seatem. W wyniku zderzenia kierujący oplem 21 letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego poniósł śmierć na miejscu, jego pasażera również 21-letniego nieprzytomnego mężczyznę uwolnili strażacy rozcinając wrak pojazdu, przetransportowano go do szpitala w Kraśniku.
Ranny kierowca seata, mieszkaniec gminy Gościeradów do opuszczenia pojazdu także wymagał interwencji sprzętu hydraulicznego straży, po uwolnieniu przetransportowany został śmigłowcem do Lublina. Lekarze pogotowia będący na miejscu zdarzenia określali stan obu rannych na ciężki.
Ruch na drodze do czasu zakończenia obsługi zdarzenia kierowany był przez policjantów wahadłowo.
W momencie, gdy na miejscu wypadku w Liśniku jeszcze trwała akcja ratownicza doszło do kolejnego zdarzenia na tej trasie. W Olbięcinie na niebezpiecznym zakręcie TIR zderzył się z VW. Lekkich obrażeń doznała kobieta kierująca VW. Ze względu na miejsce zdarzenia ruch na drodze został poważnie utrudniony, do czasu usunięcia pojazdów tu również policjanci przepuszczali ruch wahadłowo.
J.M./R.L.R.

designed by net-line.pl