Kraśnik: Uwaga -ślisko na drogach.

Data dodania: 16 listopad 2011

Poranne mgły i niska temperatura powietrza zwiększają zagrożenie na drogach. Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych doszło na terenie powiatu kraśnickiego do 4 zdarzeń drogowych, jedna osoba z obrażeniami została zabrana do szpitala. Przyczyny zdarzeń, to niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Zmienne warunki pogodowe zwiększają zagrożenie na drogach, zwłaszcza w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych jest ślisko, wydłuża się maksymalnie droga hamowania pojazdu. Na terenie powiatu doszło w godzinach przedpołudniowych do 4 podobnych zdarzeń, gdzie jak wstępnie określili policjanci obsługujący zdarzenia przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.
Do groźnego zdarzenia doszło w Kraśniku przy dojeździe do ronda na ulicy Lubelskiej. Kierujący samochodem polo nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem z drogą główną i uderzył w bok passata. W wyniku uderzenia obrażeń głowy doznała kobieta jadąca passatem.
UWAGA!!! Apelujemy do kierujących pojazdami jak również do pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność- śliska nawierzchnia często nie pozwala na zatrzymanie pojazdu przed wjazdem na skrzyżowanie lub przejściem dla pieszych. Pamiętajmy, że warunki atmosferyczne zmieniają się bardzo szybko, lekki opad czy nawet mgła przymarza na nawierzchni drogi powodując jej śliskość.

designed by know-line.pl