Kraśnik: Wandale w rękach Policji

Data dodania: 02 marzec 2012

Policjant po służbie zatrzymał młodzieńca demolującego kosze na śmieci i niszczącego pobliski samochód. Drugiego wandala zatrzymał powiadomiony przez niego patrol. Zatrzymani to 17-letni mieszkańcy miasta, którzy odpowiedzą wkrótce za niszczenie mienia i napaść na funkcjonariusza.

Wczoraj wieczorem w dzielnicy fabrycznej Kraśnika grupa kilku młodych mężczyzn przewracała śmietniki. Wandale zwrócili też swoją uwagę na jednego z zaparkowanych w pobliżu pojazdów. Jeden z mężczyzn wszedł na jego maskę. Cale zdarzenie zauważył przechodzący tamtędy policjant po służbie. Funkcjonariusz powiadomił o tym dyżurnego kraśnickiej komendy. Sam zaś przed przybyciem patrolu z okrzykiem „Policja” ruszył w kierunku wandali.
Po chwili jeden z nich znalazł się w jego rękach. Pozostała trójka wandali próbowała odbić kolegę z rąk policjanta. Doszło wówczas do szarpaniny. Dwóch z napastników uciekło przed przybyciem patrolu. Policjanci zatrzymali kolejnego z wandali. Okazali się nimi 17-letni mieszkańcy miasta. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Noc spędzili w policyjnym areszcie.
Wkrótce młodzieńcy zostaną przesłuchani i doprowadzeni do prokuratora. Za napaść na policjanta i niszczenie mienia grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

J.M./A.S.

designed by net-line.pl