Kraśnik: Włamywacze trafili do policyjnego aresztu

Data dodania: 31 maj 2015

[b]Za kradzież z łamaniem odpowiedzą dwaj mężczyźni. Ich Łupem padła kosa spalinowa w wartości 1300 zł. Obaj zostali zatrzymani w wyniku czynności podjętych przez policjantów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem grozi kara do 10 lat więzienia.
Wczoraj dyżurny kraśnickiej komendy został powiadomiony o włamaniu w miejscowości Rzeczyca Księża. Przestępcy wynieśli z budynku gospodarczego i zabrali celem przywłaszczenia kosę spalinową wartości 1300 zł. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowa, zabezpieczono ślady przestępstwa oraz ustalono osoby, które mogły dokonać włamania. W niedługim czasie policjantom z komisariatu w Annopolu udało się zatrzymać jednego z podejrzewanych o włamanie.[/b]

Dziewiętnastoletni mężczyzna, mieszkaniec gminy Trzydnik Duży w trakcie czynności policyjnych przyznał się do dokonania przestępstwa i wskazał wspólnika, którym okazał się 23 letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, on również został zatrzymany. Włamywacze wskazali policjantom miejsce, gdzie została ukryta skradziona kosa. Narzędzie zostało odnalezione i zwrócone właścicielowi.

Zatrzymani przestępcy trafili do policyjnego aresztu, za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

J.M.

designed by know-line.pl