Kraśnik: Wpadka sklepowych oszustów

Data dodania: 28 październik 2011

Policjanci z Kraśnika zatrzymali przyjezdnych oszustów. 39-letni mieszkaniec województwa śląskiego i 59-latek z Mazowsza wpadli wczoraj pod jednym z miejscowych sklepów. Jak ustalili stróże prawa, mężczyźni oszukiwali sklepowych sprzedawców podczas rozmieniania pieniędzy. Od początku października sprawcy w ten sposób oszukali co najmniej 5 osób. Policjanci sprawdzają ile tego typu przestępstw mogą mieć na koncie.

Oszuści wpadli w ręce policjantów z kraśnickiej komendy wczorajszego popołudnia po zgłoszeniu pochodzącym od kasjerki jednego z miejscowych sklepów. Z relacji kobiety wynikało, że jeden z mężczyzn poprosił o rozmienienie na pół 200-złotowego banknotu. Po otrzymaniu dwóch banknotów po 100 zł, nieznajomy najprawdopodobniej miał podmienić jeden z otrzymanych banknotów na 10-złotowy. Wówczas zwrócił uwagę kobiecie, że źle wydała prosząc o wydanie 100 złotych. Nieświadoma wówczas oszustwa kasjerka wymieniała przestępcy 10-złotówkę na kolejny banknot 100-złotowy.
Poszkodowana podała policjantom rysopisy sprawców oraz opis pojazdu, którym się poruszali.

Tego samego popołudnia kryminalni wypatrzyli opisywany pojazd w pobliżu innego kraśnickiego sklepu. Jeden z mężczyzn przebywał w audi, drugi właśnie wychodził ze sklepu. Obydwaj zaskoczeni wpadli w ręce funkcjonariuszy. Okazali się nimi 39-letni mieszkaniec województwa śląskiego i 59-latek z Mazowsza. W sklepie pod którym zostali zatrzymani, również dopuścili się oszustwa w ten sam sposób, co poprzednio. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że tylko wczorajszego dnia sprawcy dokonali 5 takich oszustw na terenie Kraśnika. Dziś mężczyźni będą przesłuchiwani. Policjanci sprawdzają ile tego typu przestępstw mogą mieć na koncie.
Za oszustwa grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl