Kraśnik: Zderzenie z łosiem

Data dodania: 11 wrzesień 2012

Dwie osoby ranne i zniszczony pojazd to skutki wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w wyniku zderzenia z łosiem na obwodnicy miasta. Policja apeluje do kierujących o wzmożoną ostrożność szczególnie w rejonie kompleksów leśnych. Trasy jesiennych wędrówek zwierząt bardzo często przecinają ciągi komunikacyjne na terenie powiatu.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na obwodnicy Kraśnika. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na drogę przez jadącego opla wbiegł łoś. Kierujący autem najprawdopodobniej zbyt późno zauważył zwierzę, wobec czego nie miał szans na uniknięcie zderzenia z nim. Łoś po uderzeniu w pojazd odbił się od samochodu, a następnie wpadł do przydrożnego rowu. Kierujący oplem i pasażerka trafili do szpitala z poważnymi potłuczeniami. Na miejscu zdarzenia przybył także lekarz weterynarii. By ukrócić cierpienia rannego zwierzęcia, podjęto decyzję o jego uśmierceniu. W wyniku wypadk, ruch na drodze prowadzony był wahadłowo.
Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz bezwzględne stosowanie się do znaków ostrzegających o możliwości pojawienia się na drodze zwierząt, zwłaszcza w rejonach kompleksów leśnych. Trasy jesiennych wędrówek leśnych zwierząt bardzo często przecinają ciągi komunikacyjne na terenie powiatu.
J.M.

designed by know-line.pl