Krasnystaw: Bądź widoczny na drodze.

Data dodania: 05 grudzień 2011

Obecne warunki drogowe, wcześnie zapadający zmrok, opady nie sprzyjają bezpieczeństwu na drogach. Dotyczy to szczególnie pieszych i rowerzystów. Najczęściej w ciemnych ubraniach, bez odblasków, czy poruszając się jednośladem bez oświetlenia, stają się praktycznie niewidoczni. W takich właśnie okolicznościach na terenie powiatu krasnostawskiego doszło ostatnio do kilku zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność.

02 grudnia o godzinie 16:15 w Wólce Orłowskiej doszło do zdarzenia drogowego, podczas którego doszło do potrącenia rowerzysty przez kierującą renaultem 43 letnią mieszkankę gminy Izbica. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 16 latek jadąc niesprawnym rowerem, bez oświetlenia, nagle skręcił wprost pod nadjeżdżający pojazd. Rowerzysta trafił do szpitala, na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźne. Kierująca, która wjechała do rowu również wyszła bez szwanku z tego zdarzenia. Oboje uczestnicy byli trzeźwi.

Wczoraj o godzinie 16:30 w Krasnymstawie na ul. Okrzei doszło do potrącenia pieszej przez kierującego peugeotem 46 letniego mieszkańca Krasnegostawu. 55 latka została zabrana przez karetkę pogotowia. Po badaniach okazało się, że doznała jedynie otarć i potłuczeń. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości potrąconej kobiety, miała ona ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowca peugeota był trzeźwy. Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające, które wykażą, kto i w jakim stopniu przyczynił się do zaistnienia tego zdarzenia.

Niespełna godzinę później w Izbicy kierujący vw passatem wpadł w poślizg, zjechał do rowu, po czy pojazd przewrócił się na bok. 30-letni mieszkaniec Zamościa został przetransportowany do szpitala w Krasnymstawie. Jak się okazało on również doznał niegroźnych obrażeń. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Po raz kolejny policjanci apelują o ostrożną jazdę szczególnie teraz, kiedy pogoda jest zmienna, wcześnie zapada zmrok, a na drogach jest ślisko. Poruszając się w takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność. Apelujemy także do pieszych o szczególną ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię, przypominając jednocześnie, że wchodzenie na drogę w miejscu wyznaczonym dla pieszych powinno zawsze być poprzedzone rozejrzeniem się za nadjeżdżającym pojazdem. Przekraczanie jezdni w miejscach do tego niewyznaczonych, jak również przebieganie drogi, jest zabronione.

MS/R.L.R

designed by know-line.pl