Krasnystaw: Małżeński interes

Data dodania: 27 październik 2011

Policjanci z krasnostawskiej drogówki zatrzymali małżeństwo z powiatu tomaszowskiego, które przewoziło ponad 2 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wprowadzenie na rynek takiej ilości kontrabandy, tylko z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego, naraziłoby na straty Skarb Państwa na kwotę ponad 26 tysięcy złotych.

Wczoraj wieczorem, o godzinie 19.30 w Fajsławicach policjanci z krasnostawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej seata alhambrę, którą podróżował 65-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego wraz z 50-letnią małżonką. Policjanci sprawdzili zawartość bagażnika ich pojazdu. Okazało się, że znajduje się tam ponad 2 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ten pokaźny ładunek został zabezpieczony. Wstępne ustalenia wskazują, że wprowadzenie na rynek takiej ilości kontrabandy, tylko z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego, naraziłoby na straty Skarb Państwa w kwocie ponad 26 tysięcy złotych.

Małżeństwo zostało zatrzymane w policyjnym areszcie.Wkrótce usłyszą zarzuty. Za przewożenie kontrabandy kodeks karno-skarbowy przewiduje wysoką grzywnę oraz przepadek trefnego towaru.

designed by know-line.pl