Krasnystaw: Narkotyki u 16-latków

Data dodania: 08 listopad 2011

Dwóch 16 latków z gminy Żółkiewka odpowie za posiadanie i uprawę narkotyków, a ich starszy o dwa lata kolega za sprzedaż marihuany małoletniemu. 18 latek już usłyszał prokuratorskie zarzuty, został objęty też policyjnym dozorem. Grozi mu od 3 lat więzienia. Nieletnimi sprawcami zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Krasnostawscy policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową ustalili, że uczniowie jednej ze szkół w Żółkiewce mogą trudnić się tym nielegalnym procederem. Te ustalenia potwierdzili miejscowi policjanci, którzy 10 listopada u dwóch 16 latków odnaleźli susz roślinny. Użyty tester wykazał, że to marihuana.
Jak ustalili funkcjonariusze jeden z nich przez całe lato uprawiał „poletko” sadzonek tej nielegalnej rośliny, natomiast drugi zakupił narkotyk od 18 letniego kolegi. Mężczyzna ten został zatrzymany. 11 listopada usłyszał prokuratorskie zarzuty, który zastosował również wobec 18 latka dozór policyjny.
Za sprzedaż małoletniemu środków odurzających grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności. Nieletnimi sprawcami zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Sprawa ma charakter rozwojowy, stróże prawa sprawdzają jeszcze udział pozostałych osób w tym procederze.

designed by know-line.pl