Krasnystaw: Nietrzeźwi kierowcy sprawcami kolizji i wypadków

Data dodania: 31 październik 2011

Sześciu nietrzeźwych kierujących zatrzymali w ostatni weekend krasnostawscy policjanci. Jeden z nich dodatkowo spowodował wypadek drogowy, a kolejny kolizję z udziałem kilku pojazdów. Przed nami jeszcze kolejne dni wzmożonego ruchu pojazdów w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych. Policjanci apelują o ostrożną jazdę, przestrzeganie przepisów drogowych, a przede wszystkim trzeźwość za kierownicą.

W piątkową noc przed północą policjanci zatrzymali kierującego oplem corsa 35 letniego mieszkańca gminy Fajsławice. Użyte wobec mężczyzny urządzenie pomiarowe wykazało, że ma on 1,75 promila alkoholu w organizmie.
W sobotę przed godziną 16,00 w m. Czarnoziem kierujący ciągnikiem rolniczym wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zajechał drogę kierującemu oplem sintra 53 letniemu mieszkańcowi Krasnegostawu, który zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Kierowca opla doznał urazu nogi. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego ciągnikiem. Okazało się, że 57 latek jest nietrzeźwy, w jego organizmie znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu.

W niedzielę o godzinie 1,00 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji w m. Siedliska. Tam w okolicy dyskoteki policjanci zastali pozostawione na środku jezdni audi, z wnętrza którego wydobywał się dym oraz uszkodzone cztery pojazdy ustawione na poboczach drogi. Po kilkunastu minutach do pracujących na miejscu funkcjonariuszy zgłosił się 20 letni właściciel porzuconego audi. Już jego wygląd zewnętrzny wskazywał, że znajduje się on pod działaniem alkoholu, co stróże prawa potwierdzili badaniem. Wykazało ono blisko 1,5 promila zawartości alkoholu w organizmie. Jak się okazało się 20 letni mieszkaniec gm. Dubienka prowadząc pojazd stracił nad nim panowanie, uderzył w zaparkowane po prawej stronie drogi daihatsu i forda oraz po przeciwnej stronie mazdę i peugeota.

Z kolei o godzinie 14.00 w Wirkowicach stróże prawa zatrzymali kierującego polonezem 52 latka z gm. Izbica, który w organizmie miał blisko 3 promile, a w Wólce Kraśniczyńskiej przed godziną 21,00 37-latka, który swoim seatem jechał mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Dzisiaj tuż po północy w miejscowości Zakręcie 41 latek z gm. Krasnystaw prowadził ciągnik rolniczy mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna odpowie za niestosowanie się do zakazu sądowego, gdyż już wcześniej miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

To bilans zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących, w powiecie krasnostawskim tylko z ostatnich dni. Policjanci apelują do kierowców o prowadzenie pojazdów zgodnie z przepisami ruchu drogowego, a przede wszystkim o trzeźwość za kierownicą. Jednocześnie przypominają – kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat oraz wysoką grzywną.

designed by net-line.pl