Krasnystaw: Nowy komendant

Data dodania: 07 marzec 2012

Wczoraj w krasnostawskiej komendzie policji miała miejsce podwójna uroczystość. Policjanci pożegnali pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie mł. insp. Grzegorza Hołuba i powitali nowego szefa. Został nim mł. insp. Andrzej Kowalski. Ceremonii wprowadzenia dokonał Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Igor Parfieniuk.

Uroczystość odbyła się przed południem w świetlicy krasnostawskiej komendy policji. Zaproszeni goście, przedstawiciele samorządu, służb mundurowych oraz policjanci i pracownicy policji podziękowali za współpracę p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie mł. insp. Grzegorzowi Hołubowi, który mianowany został na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie. Jak podkreślił mł. insp. Grzegorz Hołub ten wspólnie przepracowany rok zaznaczył się w jego życiu zawodowym bardzo pozytywnie. Stwierdził też, że „ z Krasnegostawu zabiera same pozytywne wspomnienia, bo tylko takie były”.

Następnie Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Igor Parfieniuk wprowadził na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie mł. insp. Andrzeja Kowalskiego – dotychczasowego Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie, któremu życzył zawodowych sukcesów oraz dobrej współpracy z samorządowcami.

#2c

Mł. insp. Andrzej Kowalski ma 45 lat. W resorcie pracuje od 24 lat. Praktycznie cały czas związany z policją lubelską, gdzie przeszedł poszczególne szczeble kariery zawodowej. Rozpoczynał jako policjant służby patrolowej, a ostatnio pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci w wieku 18 i 13 lat. Interesuje się sportem.

M.S.

designed by net-line.pl