Krasnystaw: pijany potrącił rowerzystę i uciekł

Data dodania: 30 kwiecień 2015

[b]Krasnostawscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku drogowego, w którym ucierpiał rowerzysta. 38-letni mieszkaniec gminy Rudnik po spożyciu alkoholu potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia. Wczoraj usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje do 4,5 roku pozbawienia wolności.[/b]

Do zdarzenia doszło w piątek o godz. 20:30 w Rudniku. Jak wynikało ze zgłoszenia, miało tam dojść do potrącenia rowerzysty, a sprawca odjechał w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony w tym zdarzeniu 45-letni mieszkaniec Rudnika z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Na miejscu policjanci rozpytali świadków i na podstawie szczątkowych informacji ustalili, że sprawcą wypadku może być właściciel suzuki 38-letni mieszkaniec gminy Rudnik. Mężczyzna został zatrzymany. Jak ustalili śledczy powodem ucieczki z miejsca zdarzenia 38-latka mógł być spożywany przez niego w tym dniu alkohol. Wczoraj usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia. Dodatkowo czynu tego dopuścił się w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego przez sąd w poprzedniej sprawie. Prokurator nadzorujący postępowanie zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje do 4,5 roku pozbawienia wolności.

M.S.

designed by know-line.pl