Krasnystaw: Po raz szósty odpowie za jazdę na podwójnym gazie

Data dodania: 27 kwiecień 2015

[b]Po raz szósty mieszkaniec gminy Łopiennik Górny odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub po jego użyciu. Wczoraj kolejny raz 55-latka zatrzymali policjanci krasnostawskiej drogówki. Mężczyzna prowadził swojego poloneza mając w organizmie ponad półtora promila alkoholu.[/b]

Wczoraj o godzinie 13:00 w miejscowości Dobryniów policjanci krasnostawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego polonezem. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec gminy Łopiennik Górny. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego.

Użyte wobec niego urządzenie wykazało, że w organizmie ma on ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Stracił je kilka lat wcześniej, kiedy również prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w ciągu ostatnich 10 lat pięciokrotnie odpowiadał już za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości lub też po jego użyciu. Teraz również poniesie konsekwencje prawne swojego występku. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

M.S.

designed by know-line.pl