Krasnystaw: Policjanci dzieciom

Data dodania: 26 wrzesień 2011

Krasnostawscy policjanci odwiedzili dzisiaj dwa przedszkola na terenie gminy Izbica. Blisko setka dzieci uczestniczyła w prowadzonych przez nich zajęciach na temat zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz sposobu radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Przedszkole w Izbicy i Oddział Przedszkolny w Tarnogórze gościły dzisiaj przedstawicieli krasnostawskiej policji. Podczas spotkań pani policjant zapoznawała dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Opowiadała o tym, jak ustrzec się przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami. Maluchy już znają numery alarmowe, wiedzą jak przechodzi się przez jezdnię, co zrobić gdy zaczepi ich jakaś obca osoba lub zaatakuje pies.

Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym jest jednym z priorytetowych działań krasnostawskich policjantów. Stąd znacząca część działań profilaktyczno-edukacyjnych skierowana jest właśnie do tej grupy. Jest to tym bardziej uzasadnione, że działania takie prowadzone już w wieku przedszkolnym i szkolnym z pewnością zaowocują w przyszłości właściwymi postawami dorosłych.

#2c

designed by know-line.pl