Krasnystaw: Policjanci zatrzymali 10 sprawców pobicia.

Data dodania: 03 marzec 2015

[center]Za udział w pobiciu odpowie dziesięciu mieszkańców gminy Wysokie. Zajechali drogę, zmusili kierowcę do zatrzymania a następnie pobili pasażerów. Zostali zatrzymani chwilę po zdarzeniu. Grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Kilkoro znajomych spędzało noc z soboty na niedzielę w jednym z barów w miejscowości Wysokie. Około godziny drugiej w nocy, piątka z nich opuściła imprezę, po sprzeczce z innym gościem lokalu. Gdy wracali samochodem do domu w miejscowości Rożki wyprzedził ich pojazd, który następnie zajechał im drogę i zmusił do zatrzymania. Za nimi zatrzymało się kolejne auto. Jak się okazało był to mężczyzna z którym się wcześniej posprzeczali i jego dziewięciu kolegów. Mężczyźni siłą wyciągnęli siedzących z tyłu pasażerów i zaczęli ich bić i kopać po całym ciele. Po chwili na miejsce zdarzenia najechało dwóch kolejnych mężczyzn z którymi cała piątka bawiła się wcześniej w barze. Pasażer pojazdu, gdy zobaczył co się dzieje, wysiadł i próbował pomóc kolegom. Jednak i on został pobity. Następnie sprawcy odjechali dwoma samochodami w kierunku miejscowości Maciejów. Już po kilkunastu minutach zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Żółkiewce, których wsparli Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Mężczyźni byli zaskoczeni i nie stawiali oporu. Wielu z ich miało ślady krwi na ubraniu i zostali rozpoznani przez pokrzywdzonych.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy wysokie w wieku od 17 do 23 lat. Cała dziesiątka wczoraj usłyszała zarzuty udziału w pobiciu a prokurator zastosował wobec nich dozór policji. Za swój występek odpowiedzą przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym, za pobicie grozić im może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

P.W.[/center]

designed by net-line.pl