Krasnystaw: śmiertelne potrącenie dziecka

Data dodania: 09 październik 2015

Krasnostawscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku jaki wydarzył się wczoraj po południu w miejscowości Żdżanne, gm. Siennica Różana. 31-letni mieszkaniec Chełma kierując samochodem marki Mercedes Sprinter potrącił 7-letnie dziecko które nagle wybiegło na jezdnię. Niestety obrażenia poniesione przez dziecko okazały się śmiertelne.

Wczoraj po godzinie 16 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w miejscowości Żdżanne. 31-letni mieszkaniec Chełma, jadąc z nadmierną prędkością w kierunku Krasnegostawu samochodem marki Mercedes Sprinter potrącił 7-letnią dziewczynkę. Ze wstępnych ustaleń wyniak, że dziecko nagle wbiegło na drogę z posesji swoich dziadków wprost pod nadjeżdżającego busa. Na miejscu przybyła załoga karetki pogotowia, jednak lekarz po kilkunastominutowej reanimacji stwierdził zgon dziewczynki.

Kierowca busa był trzeźwy, na miejscu zatrzymano mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu ze względu na brak aktualnych badań technicznych. 31-latek jeszcze dziś usłyszy prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

designed by net-line.pl