Krasnystaw: Ustaleni sprawcy rozboju.

Data dodania: 02 marzec 2012

Policjanci z Siennicy Różanej ustalili i zatrzymali sprawców rozboju dokonanego wobec 34-letniego mężczyzny, który wypłacał z bankomatu gotówkę. Jeden z nich uderzył go w głowę i przewrócił na ziemię. Sprawcy to 25-latek i jego o trzy lata młodszy kolega z Krasnegostawu. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostaną doprowadzeni przed oblicze prokuratora. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Kraśniczynie w poniedziałkowy wieczór. 34-letni mieszkaniec tej gminy wypłacał z bankomatu gotówkę. Po odejściu od urządzenia dwóch nieznanych mu mężczyzn zaatakowało go. Jeden z nich uderzając go w głowę przewrócił na ziemię, uderzał po całym ciele po czym obaj skradli mu portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 250 złotych. Pokrzywdzony o całym zdarzeniu powiadomił policjantów dopiero następnego dnia.
Sprawą zajęli się policjanci z Siennicy Różanej i krasnostawscy kryminalni. Jeszcze tego samego dnia ustalili sprawców rozboju. To 25-latek z gminy Kraśniczyn i jego o trzy lata młodszy kolega z Krasnegostawu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali skradziony portfel, który sprawcy wyrzucili z mostu do rzeki.
Dzisiaj obaj zatrzymali trafią przed oblicze prokuratora, który zdecyduje o ich dalszym losie. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

MS

designed by know-line.pl