Krasnystaw: uwaga na dzikie zwierzęta

Data dodania: 14 maj 2015

[b]W ciągu ostatnich dni na terenie powiatu krasnostawskiego doszło do kilku zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt. W kolizjach tych ucierpiały sarny oraz pojazdy osób, które nie zdołały uniknąć zderzenia ze zwierzęciem. Policjanci apelują o ostrożność oraz wzmożoną czujność, szczególnie podczas pokonywania terenów zalesionych i mało zurbanizowanych.[/b]

Do pierwszej kolizji doszło w sobotę tuż przed północą w miejscowości Zakręcie. Kierujący oplem 30-letni mieszkaniec gminy Łopiennik chcąc uniknąć potrącenia psa zjechał do rowu, gdzie dachował. Następnej nocy o godzinie 23,50 na ul. Sokołowskiego kierujący mercedesem 29-latek uderzył w przebiegającą sarnę. W identyczny sposób doszło do kolejnych kolizji. 11 maja o godz. 20,40 na ul. Krasickiego kierujący hondą civic 19-latek z gminy Krasnystaw zderzył się również z sarną. Podobnie 65-latek z Krasnegostawu jadący dzień później swoim vw golfem przez las w Łopienniku Górnym. W zdarzeniach tych ucierpiały zwierzęta, a pojazdy kierujących zostały uszkodzone.

Policjanci apelują o rozwagę oraz czujność. Maj jest miesiącem wzmożonej aktywności zwierzyny leśnej w tym, najbardziej w porze nocnej i o świcie. Szczególnie należy uważać w okolicach zalesionych oraz miejscach, gdzie pobocza czy pola porośnięte są wysokimi roślinami. Musimy pamiętać, że zwierzęta te najczęściej żyją w stadach. Kiedy zauważymy jedno z nich powinniśmy liczyć się z tym, że za chwilę mogą pojawić się kolejne. Odcinki dróg, gdzie najczęściej można spodziewać się dzikich zwierząt oznaczone są ostrzegawczymi znakami drogowymi. Tam musimy zachować szczególną ostrożność.

MS

designed by know-line.pl