Ksieżniczka Czardasza w Teatrze Muzycznym!

Data dodania: 17 luty 2016

#1C

[b]Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi. Któż nie zanuci pochodzących z niej przebojowych melodii.
W spektaklu udział bierze 100 wykonawców (soliści, chór, balet, orkiestra).[/b]

Książę Edwin von Lippert Weylersheim zaręcza się z gwiazdą variétés „Orpheum” Sylvą, chociaż ta planuje wyjazd na podbój Ameryki. Oczywiście rodzina nie godzi się na małżeństwo, tym bardziej, że Edwin jest zaręczony z kuzynką Stasi. Pojawiają się też birbanci Boni i Feri. Ten pierwszy pokazuje Sylvii zawiadomienie o oficjalnych zaręczynach Edwina z hrabianką Stasi. Gwiazda czuje się zawiedziona i oszukana. Boni pociesza ją, że takich Edwinów czekają tuziny, więc pora jechać po oklaski i po karierę. Przed tym jednak Sylva pojawia się incognito jako żona… Boniego na balu w pałacu księstwa Lippert Weylersheim w Wiedniu i zdobywa serca niedoszłych teściów… Wydarzenia zdają się przybierać sensacyjny obrót, a wszystko po to, aby w finale mogło zabrzmieć wspólne – Kochaj mnie!

[b]Reżyseria:[/b] Artur Hoffman, [b]Kierownictwo muzyczne:[/b] Piotr Wujtewicz, Tomasz Chmiel, [b]Scenografia:[/b] Ireneusz Salwa, [b]Choreografia:[/b] Grzegorz Kawalec

[b]Czas trwania spektaklu:[/b] ok. 2 godziny 40 minut, z dwiema przerwami.

[b]19 i 20 lutego godz. 18:00 oraz 21 lutego godz. 17:00

Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Bilety:[/b] 45-70 zł

designed by know-line.pl