Kulinarne warsztaty dla najmłodszych mieszkanek i mieszkańców Lublina

Data dodania: 30 październik 2023
Kulinarne warsztaty dla najmłodszych mieszkanek i mieszkańców Lublina

Miasto zaprasza na „Kreacje Kulinarne”, czyli bezpłatne warsztaty dla najmłodszych mieszkanek i mieszkańców Lublina. Pierwsze z zaplanowanych wydarzeń odbędzie się już w najbliższą sobotę (4 listopada) w Arche Hotel Lublin.

Stale podejmujemy działania, żeby Lublin był miastem przyjaznym i otwartym na potrzeby wszystkich swoich mieszkańców, również tych najmłodszych. Dzięki inicjatywom realizowanym w ramach programu Rodzina Trzy Plus chcemy stwarzać młodym osobom różnorodne możliwości rozwijania swoich talentów i pasji. Warsztaty kulinarne to doskonały sposób na realizację zainteresowań i rozwijanie naturalnej kreatywności dzieci, ale także okazja do dobrej zabawy i zawierania nowych przyjaźni. Serdecznie zachęcam do zapisów. Przygotowane we współpracy z Arche Hotel Lublin warsztaty przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od poziomu wiedzy kulinarnej – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Warsztaty to wspólna inicjatywa Miasta Lublin i Arche Hotel Lublin, realizowana w ramach Programu „Rodzina Trzy Plus”. Są one skierowane do dzieci w wieku od 8 do 13 lat, będących członkami wszystkich lubelskich rodzin, zarówno dużych, jak i tych mniejszych. Młodzi uczestnicy poznają, m.in. tajniki wyrobu ciasta na pizzę czy wypieku babek drożdżowych, a także pod okiem Marcina Szuleja, profesjonalnego szefa kuchni, samodzielnie przygotują wybrane dania. Zajęcia będą odbywały się w Hotelu Arche przy ul. Zamojskiej 30, w małych grupach i kameralnej atmosferze, tak by każdy zainteresowany wyniósł z nich jak najwięcej wiadomości i umiejętności. Spotkanie będzie trwało około 3 godzin, a na jego zakończenie młodzi kucharze otrzymają certyfikaty ukończenia warsztatów.

Łącznie zaplanowano 3 dni zajęć warsztatowych, a w ramach każdego dnia przewidziano przeszkolenie 2 grup uczestników. Pierwsze warsztaty odbędą się w sobotę (4 listopada) o godz. 11.00 oraz godz. 14.15. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny online na stronie www.trzyplus.lublin.eu. Na jednym formularzu można dokonać zgłoszenia tylko jednego dziecka. Zapisy ruszają w czwartek (2 listopada) od godz. 9.00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się dziecka na warsztaty rodzice lub opiekunowie zostaną powiadomieni za pośrednictwem poczty e-mail.

Kolejne warsztaty „Kreacje Kulinarne” zaplanowano 18 listopada (rejestracja od 14 listopada) oraz 2 grudnia (rejestracja od 28 listopada).

 

Organizatorami „Kreacji Kulinarnych” są Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin oraz Arche Hotel Lublin, zaś partnerem wydarzenia jest Bidfood Farutex.

designed by net-line.pl