„Kulinarni odkrywcy” z województwa lubelskiego na start!

Data dodania: 03 październik 2014

[center]

Jeszcze tylko do 10 listopada szkoły mogą przysłać prace w konkursie Tesco dla Szkół
– „Kulinarni odkrywcy” i powalczyć o jedną z 10 pracowni multimedialnych, wyposażenie szkolnej sali kinowej oraz cenne nagrody indywidualne. W tym roku poszukujemy Kulinarnych Odkrywców! Czy są oni w województwie lubelskim?

 

Do zabawy w tegorocznej edycji Tesco dla Szkół zarejestrowało się już ponad 600 placówek z całej Polski! Z województwa lubelskiego zgłosiło się do tej pory prawie 30 szkół, które już przygotowują prace konkursowe. Zeszłoroczna edycja zaangażowała ponad 120 dzieci z województwa lubelskiego, a zespoły z placówki w Snopkowie stanęła na podium, zdobywając dla szkoły i uczniów cenne nagrody. Wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne, które chcą powalczyć o atrakcyjne nagrody i powtórzyć sukcesy placówek z ubiegłych lat, do 10 listopada mogą przesyłać prace konkursowe – maksymalnie dwuminutowe filmiki, w których pokażą, że gotowanie może być ciekawą i kreatywną zabawą.

Programy i blogi kulinarne biją rekordy popularności, ale angażują przede wszystkim dorosłych. A przecież gotowania można uczyć się od najmłodszych lat. Nasi młodzi Kulinarni Odkrywcy z pewnością wszystkich zaskoczą!

Udział w konkursie to nie tylko nagrody. Uczniowie swoją energią i entuzjazmem wciągają do zabawy całe szkoły, sąsiadów, rodziny, a także wójta, sołtysa, a czasami również prezydentów miast. O konkursie nierzadko słyszy się z ambony. Nic dziwnego. W konkursie Tesco dla Szkół uczniowie pokazują swoje liczne talenty, angażują innych i integrują całe lokalne społeczności. To doskonała okazja do promocji szkoły w regionie.

Udział w konkursie to kazja do poruszenia ważnego tematu, możliwość zmierzenia się z nim i poszukiwania pomysłów na jego prezentację, a w związku z tym też wyzwanie i szansa na rozwój – zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów. A poza tym – nagrody też kuszą! Udział w konkursie wymagał od uczestników zaangażowania, pomysłowości i umiejętności współpracy, kreatywności, cierpliwości i odwagi (gdy, na przykład, trzeba było stanąć przed innymi uczniami i porozmawiać z nimi o niemarnowaniu jedzenia). Tego od nas wymagał – i to wszyscy zyskaliśmy. – mówi Maria Jastrzębska – Szkutnik opiekun zespołu ,,Uczniowie klas IV-V Szkoły Podstawowej w Snopkowie”, który został laureatem 11. edycji konkursu Tesco dla Szkół.

Szkoły, których prace zyskają uznanie internautów i jury, mogą zdobyć nowoczesny sprzęt dydaktyczny dla szkoły, w tym 10 pracowni multimedialnych. Na członków zwycięskich zespołów czekają oryginalne czapki i fartuchy kucharskie oraz odtwarzacze MP4. Najaktywniejsza szkoła z województwa lubelskiego ma szanse na zdobycie wyposażenia szkolnej sali kinowej.

Jak można wziąć udział?

Jeszcze przez miesiąc szkoły mogą zgłaszać się do konkursu na stronie konkursu tescodlaszkol.pl. Nauczyciele i uczniowie znajdą tam mnóstwo praktycznych porad, jak zabrać się do przygotowania filmu konkursowego oraz do samej pracy z najmłodszymi w kuchni. Nauczyciele mają czas na przesłanie gotowych filmów przedstawiających efekty działań młodych Kulinarnych Odkrywców do 10 listopada.

W tym roku Tesco dla Szkół przewiduje atrakcje, nagrody i zabawę nie tylko dla szkół i uczniów. Dzięki misjom i wyzwaniom na stronie www.tescodlaszkol.pl pochwalić się swoją kulinarną wiedzą i zdobyć atrakcyjne nagrody może każdy. Na Kulinarnych Odkrywców w każdym wieku, zarówno pasjonatów gotowania, jak i tych, którzy lubią gry i wyzwania, czekają quizy, zadania a także misje edukacyjne o gotowaniu czy ekologii. Punkty, zdobywane za wykonanie każdego, najdrobniejszego zadania na stronie, można wymienić na wybrane nagrody spośród szerokiej puli sprzętów i gadżetów, od zestawów cukiernika i książek kucharskich, po ekspresy do kawy i tablety. Jeśli chcecie o nie powalczyć i dowiedzieć się więcej o gotowaniu, odwiedźcie stronę konkursu www.tescodlaszkol.pl.
[/center]

designed by net-line.pl