Kultura i biznes. Technologie dialogu – czwartek, 6 października – od 20.30

Data dodania: 05 październik 2011

Zapraszamy na czwartkowe spotkanie kultury i biznesu do Ośrodka "Brama Grodzka – Teatr NN". Będzie ono częścią Klubu Mindware, w ramach większego wydarzenia "Mindware. Technologie dialogu" www.mindware.art.pl

Spotkaniem tym chcemy pomóc w nawiązaniu kontaktów świata kultury i biznesu – pokazać, jak te światy potrafią się łączyć i nawzajem korzystać ze swojego potencjału.

CZWARTEK, 6 października – od 20.30: "Kultura i biznes. Technologie dialogu"

„Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN” – prezentacje:

trójwymiarowe makiety przedwojennego Lublina i Józefowa Biłgorajskiego, dostępne przez przeglądarkę;
implementacja aplikacji wykorzystującej poszerzoną rzeczywistość;
automatyczny system łączący bibliotekę cyfrową i portal Ośrodka;
metody realizowania tych przedsięwzięć oraz współpracy z lubelskimi studentami.

Aleksander Janas – prezentacja "Otwarty design, DIY i (r)ewolucja luksusu"
Krótki przegląd współczesnych zjawisk społecznych, rynkowych i wzorniczych związanych z kulturą wymiany wiedzy i jej wpływem na świat przedmiotów. Będzie i o demokratyzacji projektowania oraz wytwarzania, i o aktualizacji marksistowskiej tezy o środkach produkcji i, wreszcie, o tym dlaczego "za darmo" też się opłaca.

Catself & Orkiestra św. Mikołaja – koncert
Catself to pseudonim artystyczny Agnieszki Holm, lublinianki mieszkającej na stałe w Helsinkach, która zaprosiła Orkiestrę do pomocy w nagraniu swojej debiutanckiej płyty. Catself pisze angielskie piosenki i komponuje muzykę do nich, gra na gitarze i fortepianie. Nagrania odbyły się tydzień wcześniej w Preisner Studio w Niepołomicach. Na wydanie tej płyty Catself zebrała 40 tys. euro poprzez serwis Sellaband, w którym ponad 800 osób z całego świata dokonało przedpłaty na jej debiutancki CD. Jest to ciekawy przypadek przedsiębiorczości w kulturze i globalnego mechanizmu rynkowego pomagającego debiutującym muzykom w wejściu na scenę. Przykład tym ciekawszy, że lubelski i zakończony spektakularnym sukcesem.
http://www.catself.com
http://www.mikolaje.lublin.pl

designed by know-line.pl