KWP: Działania "Stop agresji na drogach" w Lublinie

Data dodania: 23 styczeń 2015

[center]Nałożonych 9 mandatów karnych i zatrzymane dwa dowody rejestracyjne to efekt kontroli przeprowadzonej przez policjantów z drogówki na dwóch lubelskich skrzyżowaniach. Celem działań prowadzonych dziś pod hasłem „Stop agresji na drogach” była zdecydowana reakcja na brak kulturalnej jazdy kierujących, która w efekcie zagraża bezpieczeństwu na drogach.

Niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, nieprawidłowa zmiana pasa ruchu i jazda na wprost z pasa do skrętu w lewo to częste z popełnianych przez kierowców wykroczeń. Skutkiem takich zachowań jest wymuszanie pierwszeństwa, zajeżdżanie drogi, zmiana pasa ruchu w okolicznościach uniemożliwiających prawidłowo wykonanie tego manewru. Brak kultury jazdy wśród kierujących zagraża bezpieczeństwu innych użytkowników i może w konsekwencji doprowadzić do poważnych zdarzeń.

Kontrole kierujących w ramach akcji „stop agresji na drogach” policjanci z ruchu drogowego KWP i KMP w Lublinie przeprowadzili dziś rano. Przez półtorej godziny mundurowi „obserwowali” kierowców na dwóch lubelskich skrzyżowaniach: Al. Smorawińskiego z ul. Popiełuszki oraz ul. Głęboką z ul. Sowińskiego.

Wśród kontrolowanych znaleźli się tacy, których kultura jazdy pozostawiała wiele do życzenia. Łącznie policjanci wystawili 9 mandatów karnych na sumę 2 tys. zł., z tego 7 za niestosowanie się do znaków poziomych na jezdni: ukarani kierowcy jadąc przez skrzyżowanie na wprost wykonywali ten manewr z pasa do lewoskrętu. Kolejne mandaty nałożone zostały za przekroczenie dopuszczalnej prędkości i stan techniczny pojazdu. Policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne, zastosowali dwa pouczenia.

A.K.[/center]

designed by know-line.pl