KWP: Dziś kolejny nabór psów do służby

Data dodania: 20 lipiec 2012

[b]Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie przeprowadza kolejny nabór psów do służby. Zainteresowanych właścicieli wraz z czworonogami w wieku od roku do dwóch lat, spełniającymi kryteria zdrowotne oraz posiadającymi predyspozycje do pracy w Policji zapraszamy dziś od godz. 9.00 na ul. Tyszowiecką 8. Wstępna kwalifikacja psów prowadzona będzie w budynku Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie. Psy wykorzystywane będą w służbie do wyszukiwania narkotyków, materiałów wybuchowych oraz jako psy patrolowo-tropiące[/b].

Przypominamy o kryteriach doboru psów:

wiek – od jednego roku do dwóch lat, budowa i szata zgodna z wzorcem rasy, aktualne zaświadczenie o odbytym szczepieniu p/ko wściekliźnie, wynik badania RTG w kierunku dysplazji stawów biodrowych wraz z opisem, urzędowe świadectwo zdrowia psa.

budową typową dla danej rasy – wzrost, waga, proporcje, kątowanie, szata, brakiem kulawizn, krzywicy dysplazji stawów, brakiem uszkodzeń skóry, sierści, poduszek łap i pazurów, właściwym stanem uzębienia, brakiem przepukliny pępkowej i wnętrostwa.

pasja do aportowania, szukanie ukrytego przedmiotu w pomieszczeniach i terenie otwartym,
brak negatywnych reakcji na śliskie powierzchnie w pomieszczeniach i hałas,
samodzielność, czujność i wytrwałość.

Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów zdrowotnych, predyspozycji psów, ich rekrutacji i wymaganych dokumentów można uzyskać pod nr tel.(081) 535-49-11.

Psy wykorzystywane będą w służbie do wyszukiwania narkotyków, materiałów wybuchowych oraz jako psy patrolowo-tropiące.
Mile widziane będą psy, które wyróżniają się ponadprzeciętną chęcią do samodzielnego, wytrwałego wyszukiwania i aportowania ukrytych przedmiotów.

designed by know-line.pl