KWP: Kolejne działania policjantów z drogówki.

Data dodania: 26 październik 2011

Kolejny poranek i kolejne w tym tygodniu działania policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie. Tym razem policyjne kontrole prowadzone były na trasie k-82, w miejscowości Turka. W trakcie dzisiejszych działań sprawdzono na trzeźwość 215 kierujących pojazdami, w tym 54 kierujących busami. Zatrzymano 5 dowodów rejestracyjnych 3 za stan techniczny pojazdów i 2 za bark aktualnych badań technicznych. Natomiast łącznie podczas trzech dni policjanci skontrolowali prawie 590 kierujących pojazdami, w tym 178 kierujących busami.

Dzisiaj ponownie od rana policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy Poranek” i „Bus”. Od godziny 6.00 kontrolowali kierujących na drodze krajowej 82, w miejscowości Turka. W trakcie działań sprawdzono na trzeźwość 215 kierujących pojazdami, w tym 54 kierujących busami. Zatrzymano 5 dowodów rejestracyjnych: 3 za stan techniczny pojazdów i 2 za bark aktualnych badań technicznych. Ujawniono 2 przypadki przewożenia nadmiernej ilości pasażerów przez kierujących busami, na których nałożono mandaty karne.

Działania policjantów z drogówki prowadzone były od poniedziałku. W ciągu trzech dni łącznie skontrolowano prawie 590 kierujących pojazdami, w tym 178 kierujących busami. Policjanci zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdów. Usterki dotyczyły głównie niewłaściwego ogumienia, oświetlenia, braku aktualnych badań technicznych, a w jednym przypadku nadmiernie skorodowanych elementów podwozia. Policjanci wystawili 17 mandatów karnych, ujawnili także 17 przypadków przewożenia nadmiernej ilości pasażerów przez kierujących busami. Podczas kontroli ujawniono 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci przypominają, że wszyscy łamiący przepisy ruchu drogowego kierowcy muszą się liczyć z konsekwencjami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, z kolei za jazdę w stanie po użyciu alkoholu w myśl przepisów kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu bądź grzywny.

designed by know-line.pl