KWP: Kolejne działania Trzeźwy Poranek.

Data dodania: 28 październik 2011

Dzisiaj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie przeprowadzili kolejne kontrole kierowców pod kontem sprawdzenia ich stanu trzeźwości. Policyjne partole tym razem spotkać można było przy ul. Abramowickiej w Lublinie. W trakcie działań skontrolowano 184 kierujących pojazdami, w tym 48 kierujących busami. Ujawniono 2 kierowców znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu, zatrzymano 2 dowody rejestracyjne, a w 5 przypadkach ujawniono przewożenie nadmiernej ilości pasażerów przez kierujących busami.

Dzisiaj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie przeprowadzili kolejne działania pod nazwą „Trzeźwy Poranek” i „Bus”. Od godziny 6.00 rano policjanci kontrolowali kierujących przy wyjeździe z Lublina na ul. Abramowickiej. Podczas trwającej trzy godziny akcji sprawdzono na trzeźwość 184 kierujących pojazdami, w tym 48 kierujących busami. Ujawniono 2 kierowców w stanie po użyciu alkoholu.

36 letni mężczyzna kierujący pojazdem m-ki Volkswagen T4 miała ponad 0, 2 promila alkoholu w organizmie. 36-latek nie posiadał dodatkowo uprawnień do kierowania. Nieco ponad 0, 3 promila miał z kolei 30 letni kierowca mercedesa. W obu przypadkach pojazdy przekazano osobom wskazanym przez kierujących.

Ponadto policjanci z drogówki zatrzymali 2 dowody rejestracyjne w związku ze złym stanem technicznym pojazdów. Usterki dotyczyły nadmiernie zużytego ogumienia oraz braku w oświetleniu. Ujawniono 5 przypadków przewożenia nadmiernej ilości pasażerów przez kierujących busami, na których nałożono 4 mandaty karne, w dwóch przypadkach skierowano wnioski do Sądu.

designed by know-line.pl