KWP: Kolejne utonięcia.

Data dodania: 08 sierpień 2012

Tragicznie dla 22-latka zakończyła się dzisiejszej nocy kąpiel w zbiorniku retencyjnym w Kozieńcu. Nie umiejący pływać mężczyzna z grupą znajomych wszedł do wody, gdzie utonął. Do innego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj w Kazimierzu Dolnym.

Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiejszej nocy w Kozieńcu gm. Siennica Różana. Około godziny 1,30 nad zbiornik retencyjny przyjechała grupa młodzieży, z zamiarem wykąpania się. Czwórka pasażerów weszła do wody. Po chwili obserwujący ich 31-latek, który pozostał na brzegu, stracił z oczu jednego z mężczyzn. Zaalarmował pozostałych, którzy natychmiast zaczęli przeszukiwać zbiornik. Kiedy to nie przyniosło rezultatu powiadomił dyżurnego policji, a ten pozostałe służby ratunkowe.
Przybyli na miejsce funkcjonariusze straży pożarnej wyłowili z wody 22-letniego mieszkańca gm. Łopiennik Górny, ale podjęta akcja reanimacyjna nie przyniosła pożądanego skutku. Jak ustali stróże prawa trójka kąpiących się w wieku od 15 do 27 lat znajdowała się pod wpływem alkoholu. 31-letni kierowca, który przywiózł całą grupę był trzeźwy. Będący na miejscu prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok 22-latka.

Do innego zdarzenia doszło wczoraj po południu w Kazimierzu Dolnym. Policjanci otrzymali informację o topiącym sie mężczyźnie w pobliżu przeprawy promowej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przy brzegu Wisły przebywało dwóch mężczyzn. Kiedy jeden z nich odszedł na chwile drugi zaczął tonąć. Całą sytuację widzieli świadkowie. Mężczyzna w krótkiej chwili zniknął z oczu świadków.

Policjanci ustalili, że zaginionym mężczyzną jest 53 latek, mieszkaniec naszego województwa. Chwilę później do akcji wypłynęły 4 łodzie, które szukały zaginionego na rzece Wisła. Dwie załogi łodzi, Straży Pożarnej, i po jednej z Policji i WOPR które pływały do wieczora, nie odnalazły zaginionego.
Dzisiaj rano w porcie w Kazimierzu Dolnym ujawniono zwłoki mężczyzny. Najprawdopodobniej jest nim 53-latek. Policjanci apelują po raz kolejny. Rzeka Wisła w województwie lubelskim na całej długości objęta jest kategorycznym zakazem kąpieli.

MS /MK

designed by know-line.pl