KWP: Kolejny nabór psów do służby.

Data dodania: 29 czerwiec 2011

Już jutro Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie przeprowadzi kolejny nabór psów do służby. Zainteresowanych właścicieli wraz z czworonogami w wieku od roku do dwóch lat, spełniającymi kryteria zdrowotne oraz posiadającymi predyspozycje do pracy w Policji zapraszamy 30 czerwca br. na ul. Tyszowiecką 8. Wstępna kwalifikacja psów prowadzona będzie w budynku Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie. Z kolei 26 sierpnia br. KWP przeprowadzi nabór psów, które wykorzystywane będą w służbie, jako psy patrolowo – tropiące. Mile widziane będą psy, które wyróżniają się ponadprzeciętną chęcią do samodzielnego, wytrwałego wyszukiwania i aportowania ukrytych przedmiotów.

Przypominamy o kryteriach doboru psów

WYMOGI ZDROWOTNE:
wiek – od jednego roku do dwóch lat, budowa i szata zgodna z wzorcem rasy, aktualne zaświadczenie o odbytym szczepieniu p/ko wściekliźnie, wynik badania RTG w kierunku dysplazji stawów biodrowych wraz z opisem, urzędowe świadectwo zdrowia psa.

Ponadto kandydaci do pracy w Laboratorium muszą charakteryzować się:
budową typową dla danej rasy – wzrost, waga, proporcje, kątowanie, szata, brakiem kulawizn, krzywicy dysplazji stawów, brakiem uszkodzeń skóry, sierści, poduszek łap i pazurów, właściwym stanem uzębienia, brakiem przepukliny pępkowej i wnętrostwa.

Pasja do aportowania, szukanie ukrytego przedmiotu w pomieszczeniach i terenie otwartym,
brak negatywnych reakcji na śliskie powierzchnie w pomieszczeniach i hałas,
samodzielność, czujność i wytrwałość.

Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów zdrowotnych, predyspozycji psów, ich rekrutacji i wymaganych dokumentów można uzyskać pod nr tel.081)535-49-11.

designed by know-line.pl