KWP: Lubelscy policjanci zlikwidowali fabrykę marihuany. Zabezpieczono narkotyki o wartości 11 milinów złotych.

Data dodania: 05 czerwiec 2014

[center] Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie przy wsparciu swoich kolegów z Poznania zlikwidowali nielegalną produkcję marihuany na wielką skalę. W opuszczonych pomieszczeniach po byłym schronie w Poznaniu zabezpieczono ponad 3 tysiące sadzonek, prawie 160 kg suszu konopi, 120 gram kokainy oraz broń i amunicję. W czasie realizacji zatrzymano 48-letniego mieszkańca Poznania. Został już tymczasowo aresztowany.

To już kolejna realizacja w tej sprawie. Do pierwszego zatrzymania doszło 20 maja 2014 roku w Lublinie. Wtedy policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 37-letniego mieszkańca Lublina, który posiadał w samochodzie prawie 2, 5 kg marihuany. Wcześniej mężczyzna odbywał karę pozbawienia wolności za pobicie i kradzież.

Poniedziałkowa realizacja to kolejny efekt prowadzonego śledztwa przez Wydział V Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie ustalili, że narkotyki mogą pochodzić z Poznania. Nad ranem wspomagani przez kolegów z Poznania (policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową i Antyterrorystów), weszli do pomieszczeń po byłym schronie w centrum miasta. Pod pozorem prowadzenia innej działalności hodowano konopie indyjskie. Skala produkcji marihuany była zaskoczeniem dla samych policjantów. Na różnym etapie hodowli zabezpieczono 3414 sadzonek. Pomieszczenia posiadały profesjonalne oświetlenie, wentylację, nawilżenie itp. Policjanci zabezpieczyli 60 kg marihuany gotowej do dalszej dystrybucji,i 100 kg suszu do dalszej obróbki, także 120 gramów heroiny, broń palną i amunicję. Same czynności związane z zabezpieczeniem procesowym zabronionych przedmiotów i oględzin miejsca zdarzenia trwały cztery dni. Zabezpieczono różnego rodzaju sprzęt specjalistyczny służący do uprawy konopi indyjskich. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków sięga 11 milionów złotych.

Do sprawy został na miejscu zatrzymany 48-letni mieszkaniec Poznania. Maciej S. będzie odpowiadał za posiadanie narkotyków w znacznej ilości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15. Został już tymczasowo aresztowany.

mł. insp. Janusz Wójtowicz[/center]

designed by net-line.pl