KWP Lublin: Rozbita grupa osób zajmująca się sprzedażą środków wczesnoporonnych.

Data dodania: 15 luty 2013

Kryminalni z KWP w Lublinie działając pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie rozbili 4 grupy – aktualnie zatrzymano 7 osób -zajmujące się sprzedażą środków wczesnoporonnych. Sprawcy działali w różnych konfiguracjach osobowych na terenie 5 województw, lubelskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i podlaskiego. Wszyscy wpadli w ręce policjantów na gorącym uczynku, podczas przeprowadzania transakcji sprzedaży. Jak ustalili śledczy, sprawcy nabywali w aptece lek, który jest przeznaczony do zupełnie innych celów. Opakowanie sprzedawanego przez nich leku kosztuje w aptece około 50 złotych, natomiast sprawcy sprzedawali je za kwotę 2 tysięcy złotych.

Do pierwszych zatrzymań doszło w minioną niedzielę we Włodawie. Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 3 osoby podczas dokonywania transakcji sprzedaży tabletek. Sprawcy sprzedawali je jako środki wczesnoporonne. Wśród zatrzymanych była 32-letnia Helena C., mieszkanka Łukowa. Jak ustalili policjanci, ona jako pierwsza rozpoczęła nielegalną działalność jeszcze w 2009 roku. Na przestrzeni kilku lat wciągnęła w ten proceder kolejne osoby. Po pewnym czasie, część z nich rozpoczynała działalność na tzw. „własną rękę”, dzieląc się na kilka grup i działając na wybranym terenie. Znaczna cześć tej grupy poznała się za pomocą portali randkowych. Szukali klientów dając ogłoszenia w prasie o „farmakologicznym przywracaniu cyklu”, podając się za lekarzy ginekologów.
Sprawcy sami przyjeżdżali do klientów umawiając się w miejscach publicznych. Tam tłumaczyli sposób dawkowania i skutki zażycia leku. Działali na terenie 5 województw, lubelskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i podlaskiego. Wszyscy wpadli podczas przeprowadzania transakcji sprzedaży. Czynności prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie V Wydział Śledczy.
Jak ustalili śledczy, sprawcy nabywali w aptece lek, który jest przeznaczony do zupełnie innych celów. Opakowanie sprzedawanego przez nich leku kosztuje w aptece około 50 złotych, natomiast sprawcy sprzedawali je za kwotę 2 tysięcy złotych. Aby ich klienci nie wiedzieli co to za leki, ścierali specjalną substancją nazwę z opakowania, lub sprzedawali pigułki luzem. Łącznie kryminalni zatrzymali 7 osób w wieku 29-43-lat. Wśród zatrzymanych są 2 kobiety i 5 mężczyzn. Sprawcy pochodzą z Lublina i powiatu łukowskiego. Śledczy zabezpieczyli pieniądze, konta bankowe i samochody należące do zatrzymanych na łączną kwotę około 100 tysięcy złotych oraz około 1300 tabletek, które sprzedawali jako środki wczesnoporonne. Prokuratura Okręgowa zastosowała wobec zatrzymanych, dozór policji oraz poręczenie majątkowe w wysokości prawie 45 tysięcy złotych. Sprawcy usłyszeli zarzuty udzielania kobietom ciężarnym pomocy w przerywaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

AF

designed by net-line.pl