KWP Mocne uderzenie policjantów w narkotykowy biznes.

Data dodania: 10 lipiec 2014

[center] Dwóch zatrzymanych mężczyzn, zabezpieczone 310 krzewów konopi indyjskich, kilkaset gramów gotowego suszu ziela, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana, oraz specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi – to efekt pracy policjantów z Kielc, Lublina i Opola Lubelskiego. Funkcjonariusze działali na trenie dwóch miejscowości w województwie lubelskim. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wtorkowe działania policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zwalczających przestępczość narkotykową, były możliwe dzięki analizie zgromadzonych materiałów operacyjnych. W realizacji uczestniczyli także policjanci z Lublina i Opola Lubelskiego.

W porannych działaniach zatrzymali 34- i 26-latka, mieszkańców województwa lubelskiego. Na ich posesjach funkcjonariusze znaleźli łącznie 310 krzewów konopi indyjskich i około 400 gramów gotowego suszu. Wartość rynkowa zabezpieczonych narkotyków to około 300 tysięcy złotych.Na posesji jednego z zatrzymanych mężczyzn uprawa konopi była ukryta w ziemi, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu ze specjalistycznym sprzętem do prawidłowego wzrostu roślin.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za kratkami mogą spędzić nawet 8 lat.[/center]

KWP Kielce

designed by know-line.pl