KWP: Niebezpieczne wypadki.

Data dodania: 18 sierpień 2014

[center] Policjanci apelują o szczególną ostrożność na drodze. Do wielu wypadków dochodzi wskutek brawury kierowców, jazdy po spożyciu alkoholu i przekraczania nadmiernej prędkości. Minionej doby na drogach Lubelszczyzny doszło do 7 wypadków, wskutek których 2 osoby zginęły, a siedem zostało rannych.

Do śmiertelnego wypadku doszło po godz. 23.00 w miejscowości Wał gm. Izbica, w pow. krasnostawskim. Z ustaleń Policji wynika, że 39-latek kierujący samochodem marki Iveco potrącił kierującego motorowerem 16-latka. Nastolatek zginął na miejscu. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Kierowca Iveco był trzeźwy.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło z kolei w m. Sławacinek nowy w pow. bialskim. Tam około godz. 16.00 kierujący audi 28-latek podczas wykonywania manewru wyprzedzania innego pojazdu zjechał na pobocze, uderzył w drzewo i dachował. Mężczyzna trafił do szpitala w Białej Podlaskiej. Jak ustalono, miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

W pow. radzyńskim w m. Kąkolewnica po godz. 21.00 kierujący rowerem 57-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu przejeżdżając przez trasę K-19 przy stacji paliw i został potrącony przez samochód marki Man z naczepą. Rowerzysta ze złamaną nogą i ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala. Okazało się, że był nietrzeźwy – 1,6 promila.

Z kolei w Chełmie przed godz. 22.00 na ul. I Pułku Szwoleżerów kierujący motocyklem marki Suzuki podczas wyprzedzania doprowadził do zderzenia ze skręcającym w lewo motocyklem marki Yamaha. Kierujący suzuki 27-latek oraz jego 24-letnia pasażerka ze złamaniami kończyn trafili do szpitala. Z kolei 17-letnia pasażerka Yamahy- doznała potłuczeń.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze.[/center]

A.K.

designed by know-line.pl