KWP: Odpowiedzą za włamania do mieszkań.

Data dodania: 18 październik 2011

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali kolejne 3 osoby w związku z włamaniami do mieszkań na terenie całego województwa. Do pierwszych zatrzymań doszło w 29 września br. Wtedy w ręce policjantów wpadli dwaj mężczyźni w wieku 58 i 44 lat. Grupa działała w różnych składach osobowych. Funkcjonariusze podejrzewają ich o dokonanie w sumie około 30 takich przestępstw. Zatrzymania podejrzanych to efekt współpracy policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie z parczewskimi, lubartowskimi i lubelskimi funkcjonariuszami z komendy miejskiej.

Do pierwszych zatrzymań doszło 29 września br. Policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w Parczewie. Sprawcy dostali się do budynku przez okno, skradli biżuterię, laptop, aparat fotograficzny i inne wartościowe przedmioty. Pokrzywdzona wyceniała straty na kwotę ponad 6000 zł. Jak ustalili policjanci włamywacze odjechali z miejsca bordowym samochodem. Wszystko wskazywało na to, że kierowali się w stronę Lublina.
Do działań poszukiwawczych włączyli się policjanci z Lubartowa oraz z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. W miejscowości Ostrów Lubelski policjanci zatrzymali do kontroli renault espace, którym podróżowały trzy osoby, dwaj mężczyźni i kobieta. W czasie przeszukania pojazdu policjanci ujawnili i zabezpieczyli pudełko, w którym znajdowała się biżuteria pochodząca z włamania w Parczewie. Wszystkie osoby zostały przewiezione do komendy. Jednym z zatrzymanych okazał się 58 latek, który w przeszłości wielokrotnie wchodził już w konflikt z prawem. Mężczyzna ma na swoim koncie włamania, kradzieże oraz rozboje. Właśnie w środę wyszedł na przepustkę z zakładu karnego. Do 2014 roku odbywa tam karę pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa.

#2c

Operacyjne ustalenia kryminalnych z KWP w Lublinie pozwoliły na odnalezienie kolejnych pochodzących z przestępstw przedmiotów. „Fanty” zakopane były na jednej z posesji w gm. Spiczyn. Pod ziemią ukrytych zostało pięć foliowych worków, w których znajdowały się m.in. 3 laptopy, dwa aparaty fotograficzne oraz biżuteria. Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk biżuterii m.in. kolczyki, brosze, naszyjniki, łańcuszki, bransolety i zegarki.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie po przeanalizowaniu zgłoszeń o włamaniach do mieszkań ustalili, że grupa ma na koncie około 30 takich przestępstw. W minioną środę doszło do kolejnych zatrzymań. Policjanci ustalili, że grupa działała w różnych składach osobowych. Zatrzymani to mieszkańcy Lublina w wieku 23, 19 i 16 lat.
Wobec wszystkich zatrzymanych mężczyzn sąd został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei 16-letni mieszkaniec Lublina, z uwagi na wiek został doprowadzony do Schroniska dla Nieletnich.

designed by know-line.pl