KWP: Policjanci oddawali krew

Data dodania: 18 czerwiec 2015

[b]KWP: Ponad 60 litrów krwi oddali dziś lubelscy policjanci i pracownicy cywilni podczas akcji honorowego krwiodawstwa. Zorganizowana dziś przed budynkiem KWP w Lublinie akcja odbyła się w ramach zbliżającego się Święta Policji. Oddanie własnej krwi jest ratowaniem tego, co najcenniejsze, dlatego też funkcjonariusze chętnie włączają się w tego typu akcje w ciągu roku. Pamiętajmy, że nasza krew, może uratować komuś życie.[/b]

Policjanci podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew. Policjanci mając tego świadomość cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa. Tak było też dzisiaj.

Dzisiejsza akcja zorganizowana została pod budynkiem KWP w Lublinie wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz klubami Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Rejonowym PCK w Lublinie. Oddawanie dziś tego życiodajnego płynu odbyło się także przy okazji zbliżającego się Święta Policji.

W dzisiejszej akcji uczestniczyli zarówno funkcjonariusze, jak i pracownicy cywilni. W sumie w ciągu czterech godzin zebrano ponad 60 litrów krwi. Ponadto jeden z funkcjonariuszy z KWP w Lublinie oddał dziś blisko 300 ml płytek krwi.

To już kolejna taka akcja honorowego krwiodawstwa. W marcu b.r. policjanci oddawali ten życiodajny płyn dla funkcjonariusza z dąbrowskiej drogówki, który na służbie stracił nogę. Efektem całej akcji było zebranie ponad 13,5 litrów krwi.

Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

A.K.

designed by know-line.pl