KWP: Policjanci ruchu drogowego na spotkaniu z dziećmi

Data dodania: 15 lipiec 2011

Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie prowadzi działania pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. W ramach zajęć profilaktycznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci przeprowadzają prelekcje z dziećmi i młodzieżą na terenie województwa lubelskiego.

Tematem spotkań jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zajęcia pod hasłem „ ABC rowerzysty”. W czasie zajęć dzieci mogą doskonalić technikę jazdy na rowerze dzięki otrzymanemu sprzętowi marki Renault Master. Samochód wyposażony w miasteczko ruchu drogowego, dwa rowery, plansze edukacyjne wykorzystywane podczas zajęć teoretycznych. Praktyczna forma zajęć cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie prowadzą zajęcia wspólnie z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy, realizującym temat „Bezpieczeństwo dzieci na wsi”. Mundurowi odwiedzili już pięć placówek letniego wypoczynku, w których wzięło udział 297 uczestników. Akcja będzie prowadzona w okresie wakacyjnym do dnia 31 sierpnia.

designed by know-line.pl