KWP: Policjanci ustalają okoliczności wypadków i apelują o ostrożność na drogach.

Data dodania: 03 październik 2011

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj wieczorem na trasie k- 82, w miejscowości Kopina. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący mazdą potrącił mężczyznę, który znajdował się na jezdni. Dzisiaj nad ranem doszło do śmiertelnego wypadku w miejscowości Świdniki. Zginął 37-letni kierowca vw transportera. Policjanci ustalają okoliczności tych zdarzeń i apelują o ostrożność na drogach.

Tylko wczoraj na drogach Lubelszczyzny doszło do 4 wypadków, w których 4 osoby odniosły obrażenia, a jedna zginęła. Niedziela również rozpoczęła się tragicznie. W miejscowości Świdniki na terenie powiatu zamojskiego doszło do śmiertelnego wypadku.
Wczoraj kilkanaście minut po godz. 20:00 doszło do wypadku w miejscowości Kopina w powiecie łęczyńskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem m-ki Mazda potrącił pieszego, który znajdował się na jezdni. 32-letni mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Kierowca mazdy, 51-letni mieszkaniec Lublina, był trzeźwy.
Dzisiaj nad ranem doszło do śmiertelnego wypadku w miejscowości Świdniki w powiecie zamojskim. Kierujący vw transporterem z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie do rowu i uderzył w drzewo. Na miejscu zginął 37 –letni kierowca. Policjanci ustalają okoliczności tych zdarzeń i apelują o ostrożność na drogach.
Pamiętajmy by dostosować prędkość jazdy do warunków drogowych. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa. Apelujemy również do pieszych, należy zadbać o własne życie i zdrowie. Często kierowca pomimo natychmiastowej reakcji nie jest w stanie w porę zatrzymać pojazdu. Warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe na odzieży, które powodują, że kierujący znacznie wcześniej mogą zauważyć pieszego. Pamiętajmy, że piesi podczas wypadku najczęściej ponoszą śmierć.

designed by know-line.pl